chyba pri instalacii sodipodi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.08.2009 | 01:23
Avatar toneubo Greenie  Používateľ
Ahojte, chcel by som si nainstalovat sosipodi. Po zadani ./configure mi vypise asi toto
checking for libart-2.0 >= 2.3.10... Package libart-2.0 was not found in the pkg-config search path. Perhaps you should add the directory containing `libart-2.0.pc' to the PKG_CONFIG_PATH environment variable No package 'libart-2.0' found
configure: error: Library requirements (libart-2.0 >= 2.3.10) not met; consider adjusting the PKG_CONFIG_PATH environment variable if your libraries are in a nonstandard prefix so pkg-config can find them.

neviem co s tym a libart-2.0 som sice nejaky nasiel, ale nie tu verziu libart-2.0 >= 2.3.10.

Prosim poradte mi niekto.
    • Re: chyba pri instalacii sodipodi 14.08.2009 | 10:05
      peto   Návštevník
      >neviem co s tym a libart-2.0 som sice nejaky nasiel, ale nie tu verziu libart-2.0 >= 2.3.10.

      treba donistalovat spravnu verziu libart, chyba je, ze system nevie najst subor libart-2.0-pc preto tipujem,ze bude treba aj libart-devel
    • Re: chyba pri instalacii sodipodi 14.08.2009 | 10:51
      l_barbarossa   Návštevník
      Ako pise Peter, treba ti najskor doinstalovat devel kniznice libart.

      Ja sa chcem ale spytat, ze preco Sodipodi, ked mame Inkscape, ktory je jeho pokracovanim a ma viac funkcii?
      • Re: chyba pri instalacii sodipodi 17.08.2009 | 16:13
        Avatar toneubo Greenie  Používateľ
        som ho len chcel odskusat .. .nevedel som ze jeho pokracovanim je inkscape :)