Editacia fotografii

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.08.2009 | 18:33
Jozo   Návštevník
Ahojte.Hladam nieco pre linux na tento sposob


http://mimicha.m.i.pic.centerblog.net/zqxnt2l8.jpg

Nie gimp.Ten je dobry a pouzivam ho,ale zbytocne moc zlozity na zakladnu upravu fotiek - orezanie,zmena velkosti...

photofiltre ide aj cez wine,ale chcem nieco linuxove.
    • Re: Editacia fotografii 21.08.2009 | 19:02
      Avatar chatpall   Používateľ
      digikam
      NERUSTE TENTO UCET!!!
      • Re: Editacia fotografii 21.08.2009 | 19:03
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        taktiez gthumb ma par zakladnych funkcii
        • Re: Editacia fotografii 21.08.2009 | 19:05
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          Co si vymenoval vie aj f-spot, a este aj zopar veci navyse. Ale hlavne je to spravca fotiek, takze to vyzera trosku inac. A aj picasa to vie.
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
        • Re: Editacia fotografii 21.08.2009 | 20:26
          Jozo   Návštevník
          Gthumb mi na to postacuje.Dik
    • Re: Editacia fotografii 21.08.2009 | 19:04
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      gimp nie? skoda... na akekolvek zmeny velkosti a orezavanie je uplne perfektny. stacia Ti 2 funkcie - velkost obrazka a velkost platna. skus si ich
      • Re: Editacia fotografii 21.08.2009 | 20:20
        Jozo   Návštevník
        Gimp pouzivam ked chcem zlozitejsiu upravu,alebo tvorbu nadpisu,alebo nieco ine.Vacsinou vsak potrebujem naozaj len zaklad a na ten nepotrebujem spustat gimp.V takom photofiltre som rychlejsie zmenil velkost fotografie ako v gimpe.Idem skusit tie ktore mi poradili.Dakujem.
        • Re: Editacia fotografii 22.08.2009 | 00:04
          l_barbarossa   Návštevník
          - V Gthumb sa daju fotografie zmensovat aj davkovo /nepojdes cez menu "Obrazok" ale "Nastroje"
          - Na korekciu gammy, farieb, odsumenie a pod. odporucam Raw Therapee - Z oboch programov sa da samozrejme prepnut do kralovskeho Gimpu /cez modul pspi sa daju spristupnit niektore dalsie filtre pre Photoshop instalovane vo wine - napr. Neat Image/

          - Este existuje aj podareny, ale plateny soft - Bibble Pro, da/-la? sa stiahnut demo verzia

          Aaaaa, zabudol som aj na konzolove programy /napr. nconvert, dodavany napr. aj s XnView/ s ktorymi sa da dobre vyblaznit a taktiez nespominam rozsirenie pre nautilus - nautilus-image-converter ktore sluzi na rotáciu alebo úpravu rozmerov obrázkov priamo z tohto prehliadača súborov pre Gnome...samozrejme v KDE podobna trivialnost bude tiez.

        • Re: Editacia fotografii 22.08.2009 | 00:35
          peter   Návštevník
          Vyskúšaj aj fotoxx http://kornelix.squarespace.com/fotoxx