KDevelop tutorial, pokračovanie

Sekcia: Ostatné 22.08.2009 | 20:46
just asking for now   Návštevník
Má niekto záujem o pokračovanie seriálu o KDevelop?? (napr. GUI programming)
Pripadne ine clanky tykajuce sa programovania (linux kernel module programming, multithreaded programming, how linux kernel works, advanced linux programming, linux system calls, ...)
navrhy requesty všetko sem

Thx for participation
    • Re: KDevelop tutorial, pokračovanie 27.08.2009 | 20:52
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      myslim zeby to bolo idealne, lebo je tu mrtvo. Kadencia vydavania novych clankov je ako v dobe kamennej, kedy sa zmena udeje raz za 100 rokov. Ak mas chut a cas tak mozes nieco napisat, rad sa nieco nove naucim, alebo o niecom zaujimavom precitam
    • Re: KDevelop tutorial, pokračovanie 27.08.2009 | 21:34
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      tiez by som uvital dalsi serial (teda pokracovanie) rad si to obcas precitam a nieco nove sa naucim ...
      Slackware
    • Re: KDevelop tutorial, pokračovanie 27.08.2009 | 21:47
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      Tiez pridavam pozitivnu odpoved
      #! /usr/bin/env python
    • Re: KDevelop tutorial, pokračovanie 20.09.2009 | 16:01
      andrej   Návštevník
      ak beriem do uvahy nasledujuce:

      1. stiahnem si vmware image linuxu (je popularna a aktualna)
      2. nainstalujem si kdevelop, pricom instalacia prebehne bez problemov, bez warningov, atd...
      3. v kdevelope pomocou wizardu vytvorim helloworld
      4. je rok 2009, t.j. nie 1989

      ako sa moze stat ze:

      5. ked stlacim build, vyhodi mi to nejake fatal errory a nevytvori binarku
      6. ked tento problem googlim zistim ze nie som sam

      moje zaver? bez komentara, nechem vas provokovat

      budem vsak rad ak spravite tutorial na konfiguraciu linuxu, kdevelopu, vsetkych tych konfig fajlov, switchov, dependencii, kompilacii, instalacii, atd, s cielom rozbehat kdevelop aby zbehol build aspon toho helloworldu.

      vdaka.
      • Re: KDevelop tutorial, pokračovanie 21.09.2009 | 10:29
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Napíš jediný dôvod prečo to robíš cez vmware.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: KDevelop tutorial, pokračovanie 21.09.2009 | 18:43
          andrej   Návštevník
          lebo je to spolahlive a kvalitne riesenie, pricom vmware player je uplne vhodny na riesenie mojho problemu - jednorazovu zmenu v kode.

          avsak vmware s tymto problemom nesuvisi, spomenul som to preto aby bolo jasne ze instalacia linuxu bola bezproblemova. to vsak asi nestaci...