SLackware divna grafika

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.08.2009 | 06:16
Lolek   Návštevník
Zdravim vas.nainstaloval som si slackware a ked spustim Xka prikazom startx tak mi nabehne graficke prostredie ale neviem ako to popisat proste hnusne farby neda sa to citat ani na to pozerat ..proste hroza.dalo by sa to porovnat ako ked mate fotku ale negative cize vsetky farby su naopak ale toto vizera este horsie...v com je problem? prosim poradte
    • Re: SLackware divna grafika 26.08.2009 | 10:15
      peto   Návštevník
      ako karta aky driver?
      tipujem vesa driver na najakej novsej...
      • Re: SLackware divna grafika 26.08.2009 | 18:57
        Lolek   Návštevník
        Mam notebook Toshiba a na nom mam graficku kartu ATI..a na ostatnych distrach mi ide v pohode len teraz na slackware
        • Re: SLackware divna grafika 26.08.2009 | 19:17
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          instaloval si graficku kartu?
          • Re: SLackware divna grafika 26.08.2009 | 19:21
            Lolek   Návštevník
            No nic som este neinstaloval kedze som to len nainstaloval a zrazu sa mi stalo toto..ale zrazu to ide normalne..nechapem tomu moze to byt kvoli tomu ze som zmenil boot namiesto lilo som dal grub??inak si to vysvetlit neviem
            • Re: SLackware divna grafika 27.08.2009 | 11:05
              peto   Návštevník
              skor ine jadro...
              • Re: SLackware divna grafika 27.08.2009 | 15:32
                skywaker   Návštevník
                ATI v kombinacii vesa driverom.... skus
                X -configure
                cp /root/xorg.new.conf /etc/X11/xorg.conf

                a potom startx

                malo by ti to nastavit readeonhd driver to by ti malo stacit .. fglrx na slackwareovi je sranda spojazdnit
                • Re: SLackware divna grafika 27.08.2009 | 17:32
                  HA   Návštevník
                  fglrx na slackware je sranda v zmysle ľahké :-)...lebo neviem o nejakom probléme, ktorý by bránil plne používať atidriver z ati.amd.com.

                  Dokonca doprovodné balíčky, ktoré samotný inštalátor potrebuje sú obsiahnuté v DVD verzii slackware.

                  Takže som naozaj nepochopil tvoju zavádzajúcu poznámku.
                  Ale rád sa nechám poučiť!
                  • Re: SLackware divna grafika 27.08.2009 | 18:59
                    lolek   Návštevník
                    diki za rady ale ked mi to uz ide tak pohoda
                    • Re: SLackware divna grafika 27.08.2009 | 19:14
                      skywaker   Návštevník
                      no hlavne ze ti to ide..

                      sorry uz dlhsie som nemal ATi,.. co sa tyka slacka tak je to v pohode distro... len sa mi stavalo ked som mal atinu ze mi po nastartovani xiek nabehla cierna obrazovka.. a co sa tyka invertovanych farieb to sa mi stavalo ked som mal vesa driver a prepol som sa do konzoly a potom naspet do grafiky
    • Re: SLackware divna grafika 27.08.2009 | 16:26
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      No nemám nič proti invertovaným farbám ... ak sú skutočne invertované dá sa to napraviť jednoduchým príkazom xcalib -a -i. K ATI ovládačom, nie je zase až taký problém ich nainštalovať. Nakonfigurujú sa potom pomocou aticonfig --initial.