Superkaramba-úprava témy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.08.2005 | 18:33
Fedorko   Návštevník
Mala otázočka: Je možné presmerovať plugin v SK tak aby pri zobrazovaní network trafficu bral do úvahy nie eth0, ale ttyUSB0, na ktorom mám pripojený EDGE modem?
    • Re: Superkaramba-úprava témy 10.08.2005 | 21:15
      Toudy   Návštevník
      Otvor si tu temu a pohladaj si ake zariadenie pouziva.. Jednoducho ho zmenis na ttyUSB0 a mas..
      • Re: Re: Superkaramba-úprava témy 10.08.2005 | 21:31
        peter golis   Návštevník
        skor by som povedal ze ppp0 a nie ttyUSB0. skus sa pozriet do suboru /proc/net/dev (ak si dobre spominam) a tam su statistiky sietovych pripojeni. a odtial to zvyknu brat taketo blikatka. ps.: sice neviem co je to plugin SK, ale urcite ma moznost nastavenia aj v grafike. ved je to graficky program. a tam si clovek vyberie co mu srdce raci.
        • Re: Re: Re: Superkaramba-úprava témy 10.08.2005 | 22:41
          Fedorko   Návštevník
          Ta tema sa vola TearDrop SYSINFO_ALL. a ako som zistil, tak vacsina tychto tem nema graficke nastavenia. Skusil som to s tym ppp0 (cez to sa pripajam), ale bezvysledne. Este predtym som to skusal s ttyUSB0, a tiez nic. Poprosil by som vas, keby ste si pozreli screenshoty konfiguracnych suborov tu http://www.fedoraforum.org/forum/showthread.php?t=72570 a ak by vas nieco napadlo, ako by to mohlo fungovat, tak mi dajte vediet. Diky za kazdu radu.
          • Re: Re: Re: Re: Superkaramba-úprava témy 10.08.2005 | 22:54
            peter golis   Návštevník
            sice nemam kde a ani si ho nemam preco instalovat, ale ak som dobre videl v druhom screenshote () ktory obsahoval perlovy skript, tak su tam dva riadky.: packet_in=cat /proc/net/dev | grep eth0 ... a to iste pre packet_out nechapem preco autor neurobil konfiguraciu umoznujucu vybrat z dostupnych sietovych rozhrani. takze sa pozri co mas v /proc/net/dev a eth0 zamen za ppp0 alebo nieco ine. ps.: textove subory posielat ako obrazky, ale aspon to bolo farebne. este ze mam teraz zapnutu grafiku.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Superkaramba-úprava témy 10.08.2005 | 23:03
              Fedorko   Návštevník
              No ved prave, to som skusil, bez akehokolvek efektu. Este skusim pozriet niekde, ci to nema nejaky zabudnuty konfigurak, ale zatial fakt neviem...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Superkaramba-úprava témy 10.08.2005 | 23:12
                peter golis   Návštevník
                bez akehokolvek efektu? a co je v danom subore /proc/net/dev ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Superkaramba-úprava té 10.08.2005 | 23:18
                  Fedorko   Návštevník
                  No praveze to ppp0. Este predtym, ked som to zbadal, hovoril som si, to je ono. Ale....nic. Este je tam akesi sit0, ale to neviem co je a ani to nema ziadne stavy na pocitadlach (narozdiel od ppp0).
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Superkaramba-úprav 10.08.2005 | 23:30
                    peter golis   Návštevník
                    a pri ktorom sa ti najviac menia ciselka ked surfujes? respektive co je v tom subore?
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Superkaramba-ú 10.08.2005 | 23:35
                      Fedorko   Návštevník
                      Je tam ppp0, sit0(to som zistil, ze je to akesi IPv6-in-IPv4) a loopback. Cisla naskakuju len na ppp a loope, sit0 ma vsetky stavy nulove. Takze aktivny je urcite ppp.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Superkaram 10.08.2005 | 23:41
                        peter golis   Návštevník
                        si ochotny sem dat obsah toho suboru?
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Superk 11.08.2005 | 00:07
                          Fedorko   Návštevník
                          Inter-| Receive | Transmit face |bytes packets errs drop fifo frame compressed multicast|bytes packets errs drop fifo col ls carrier compressed lo: 1922844 1177 0 0 0 0 0 0 1922844 1177 0 0 0 0 0 0 sit0: 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 ppp0: 688982 872 0 0
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Su 11.08.2005 | 00:19
                            peter golis   Návštevník
                            takze to zariadenie je skutocne ppp0. zariadenie sit0 sa nepouziva a lo je loopback koli xwindows (a podobnym sluzbam). bud bude treba dane blikatko updatovat ci nahodou autor nezmenil svoj produkt, alebo bude treba pozriet do jeho kodu a preprogramovat ho. alebo je este rozumne nahradit dane blikatko inym blikatkom. je ich plny internet. napriklad http://www.dockapps.com/list.php/cat_id/1
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 11.08.2005 | 00:37
                              Fedorko   Návštevník
                              Mne sa to zdalo hned beznadejne. Ale diky za tvoj cas!
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 11.08.2005 | 16:19
                                peter golis   Návštevník
                                pohoda. ale to bol naozaj v distribucii program ktory nie je mozne konfigurovat? alebo si ho stiahol odniekial ako pre alfa verziu?
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 12.08.2005 | 16:03
                                  Fedorko   Návštevník
                                  Nie, to nie su aplikacie z distribucie. Stiahol som si poslednu verziu Superkaramby a potom som skusal stahovat rozne pluginy do nej (napr. na kde-look.org v polozke Karamba je ich plna rit). A vsetky co som mal, sa nedali nijako graficky konfigurovat, proste boli predpripravene na nejaku situaciu. A kedze ten plugin sa mi zrovna pacil, chcel som si ho uz aj nastavit. Ale asi kaslem na to, aj tak to len zerie system resources.
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 12.08.2005 | 18:33
                                    peter golis   Návštevník
                                    poohoda. aspon pomaly zacinas chapat pojem blikatka.
    • Re: Superkaramba-úprava témy 10.08.2005 | 21:23
      andrew   Návštevník
      najdi riadok s textom device="eth0" a prepis to na device="..."