arch linux microcom ad 2622

Sekcia: Konfigurácia 02.09.2009 | 16:03
Avatar Adam Ambrus Arch Linux  Používateľ
hello,

snazim sa pripojit modem Microcom AD 2622 na najnovsi arch linux (kernel 2.6.30). najprv som iba pripojil modem a pozrel do dmesg, preco nejde. vysledok? nakopiroval som "zarucene fungujuci" firmver z tohto navodu http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/history/true/index.html , a teraz dmesg vypisuje

ATM dev 0: ADSL line: up (4160 kb/s down | 512 kb/s up)

coz znie celkom dobre. teraz by som rad ten internet aj pouzival :) network-admin ani network-manager (pouzivam GNOME) mi pri nastavovani pripojenia nepomahaju/nefunguju.

vzhladom na vek navodu a nekompatibilitu deb balickov s arch linuxom som ine casti navodu nepouzil; dufam totiz ze niekomu sa tento modem podarilo rozbehat aj kazdodennymi sposobmi.

za kazdu odpoved dakujem,
Adam
    • Re: arch linux microcom ad 2622 02.09.2009 | 18:01
      peter   Návštevník
      Ak system modem spoznal, mala by svietiť oranžová tretia ledka. Ostatné je vec nastavenia pppoe, úpravy stdsl.sh a nastavenia ip adries providera.
      Skús v konzole ako root zadať príkaz adsl-setup, alebo pppoe-setup, či ťa pustí do konfigurácie pppoe. Takto to funguje v Mandrive a Opensuse.
      • Re: arch linux microcom ad 2622 02.09.2009 | 19:08
        tomas.pruzina   Návštevník
        Nainštaluj si pppoeconf ako je to aj v navode... alebo
        (1) make sure the rp-pppoe package is installed
        (2) as root, run pppoe-setup -- this utilitly will ask you questions about your account and will create a configuration file for you. The configuration file will be created at /etc/ppp/pppoe.conf
        (3) take a look in pppoe.conf and see if there are any other settings you would like to change -- this file has lots of comments to tell you what each setting does.
        (4) try starting up your internet connection by running (as root) "/etc/rc.d/adsl start"
        (5) if it doesn't work, look in /var/log/messages.log or /var/log/syslog.log for error messages to try to figure out why
    • Re: arch linux microcom ad 2622 02.09.2009 | 18:09
      peter   Návštevník
      Postupuj aj podľa tohto návodu: http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/history/true/index.htm
    • Re: arch linux microcom ad 2622 03.09.2009 | 14:34
      Avatar Adam Ambrus Arch Linux  Používateľ
      1. balik 'pppoeconf' v AUR nie je (a neviem ako nainstalovat deb balicek)

2. ano, ten navod na arch linuxackom fore som cital, vsetko funguje, az na to ze internet nejde ;) neviem totiz ake rozhranie mam zadefinovat (nas0? pan0? eth0 je sietovka, tak to vylucujem...)

3. siel som aj podla toho navodu, ale errory su nasledovne:
      Sep 2 14:44:53 eidam-laptop pppoe[4331]: PPP session is 11228 (0x2bdc)
      Sep 2 14:44:54 eidam-laptop pppoe[4331]: Session 11228 terminated -- received PADT from peer
      Sep 2 14:44:54 eidam-laptop pppoe[4331]: Sent PADT
      Sep 2 14:44:54 eidam-laptop pppoe-connect: PPPoE connection lost; attempting re-connection.
    • Re: arch linux microcom ad 2622 03.01.2010 | 18:07
      Avatar bedňa antiX, Devuan, LegacyIce  Administrátor
      Neviem čo vedie ľudí si kupovať nespoľahlivé usb modemy, ale keď už, pozrel si sa na Ndiswrapper? USB modemy potrebujú driver, čo je zas ukrajovanie zo strojového času a toho ako všetci dobre vieme, nikdy nieje dosť :)
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org