arch linux microcom ad 2622

Sekcia: Konfigurácia 02.09.2009 | 16:03
Avatar Adam Ambrus Arch Linux  Používateľ
hello,

snazim sa pripojit modem Microcom AD 2622 na najnovsi arch linux (kernel 2.6.30). najprv som iba pripojil modem a pozrel do dmesg, preco nejde. vysledok? nakopiroval som "zarucene fungujuci" firmver z tohto navodu http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/history/true/index.html , a teraz dmesg vypisuje

ATM dev 0: ADSL line: up (4160 kb/s down | 512 kb/s up)

coz znie celkom dobre. teraz by som rad ten internet aj pouzival :) network-admin ani network-manager (pouzivam GNOME) mi pri nastavovani pripojenia nepomahaju/nefunguju.

vzhladom na vek navodu a nekompatibilitu deb balickov s arch linuxom som ine casti navodu nepouzil; dufam totiz ze niekomu sa tento modem podarilo rozbehat aj kazdodennymi sposobmi.

za kazdu odpoved dakujem,
Adam
    • Re: arch linux microcom ad 2622 02.09.2009 | 18:01
      peter   Návštevník
      Ak system modem spoznal, mala by svietiť oranžová tretia ledka. Ostatné je vec nastavenia pppoe, úpravy stdsl.sh a nastavenia ip adries providera.
      Skús v konzole ako root zadať príkaz adsl-setup, alebo pppoe-setup, či ťa pustí do konfigurácie pppoe. Takto to funguje v Mandrive a Opensuse.
      • Re: arch linux microcom ad 2622 02.09.2009 | 19:08
        tomas.pruzina   Návštevník
        Nainštaluj si pppoeconf ako je to aj v navode... alebo
        (1) make sure the rp-pppoe package is installed
        (2) as root, run pppoe-setup -- this utilitly will ask you questions about your account and will create a configuration file for you. The configuration file will be created at /etc/ppp/pppoe.conf
        (3) take a look in pppoe.conf and see if there are any other settings you would like to change -- this file has lots of comments to tell you what each setting does.
        (4) try starting up your internet connection by running (as root) "/etc/rc.d/adsl start"
        (5) if it doesn't work, look in /var/log/messages.log or /var/log/syslog.log for error messages to try to figure out why
    • Re: arch linux microcom ad 2622 02.09.2009 | 18:09
      peter   Návštevník
      Postupuj aj podľa tohto návodu: http://linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/8/history/true/index.htm
    • Re: arch linux microcom ad 2622 03.09.2009 | 14:34
      Avatar Adam Ambrus Arch Linux  Používateľ
      1. balik 'pppoeconf' v AUR nie je (a neviem ako nainstalovat deb balicek)

      2. ano, ten navod na arch linuxackom fore som cital, vsetko funguje, az na to ze internet nejde ;) neviem totiz ake rozhranie mam zadefinovat (nas0? pan0? eth0 je sietovka, tak to vylucujem...)

      3. siel som aj podla toho navodu, ale errory su nasledovne:
      Sep 2 14:44:53 eidam-laptop pppoe[4331]: PPP session is 11228 (0x2bdc)
      Sep 2 14:44:54 eidam-laptop pppoe[4331]: Session 11228 terminated -- received PADT from peer
      Sep 2 14:44:54 eidam-laptop pppoe[4331]: Sent PADT
      Sep 2 14:44:54 eidam-laptop pppoe-connect: PPPoE connection lost; attempting re-connection.
    • Re: arch linux microcom ad 2622 03.01.2010 | 18:07
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Neviem čo vedie ľudí si kupovať nespoľahlivé usb modemy, ale keď už, pozrel si sa na Ndiswrapper? USB modemy potrebujú driver, čo je zas ukrajovanie zo strojového času a toho ako všetci dobre vieme, nikdy nieje dosť :)
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org