Pulseaudio

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.09.2009 | 19:35
Avatar DjBass Debian  Používateľ
Zdar, keď som chcel volať cez skype, tak po zvonení ostalo už len ticho. S pulseaudio som mal stále len problémy. Chcel by som ho úplne odstrániť a nahradiť ho napríklad alsou. Neviete mi poradiť, že ako ho vo Fedore odstrániť a nahradiť alsou tak, aby mi fungovalo aj ovládanie zvuku? S Fedorou na desktope len začínam, tak veci ohľadom driverov a tak ešte moc neovládam. Viete mi niekto pomôcť? Ďakujem.
    • Re: Pulseaudio Fedora 06.09.2009 | 21:28
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.
      V rýchlosti:
      Vzhľadom na to, že začínaš, sa Ťa chcem spýtať, ako si na to s eng. Vieš aspoň pasívne porozumieť textu v angličtine, kvôli príručkám ? http://www.fedoraguide.info/index.php?title=Main_Page#How_to_install_Skype

      a iná: http://www.howtoforge.com/the-perfect-desktop-fedora-11-gnome-p5
      trocha češtiny:
      http://wiki.fedora.cz/doku.php?id=navody:prirucka:obsah

      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Pulseaudio 06.09.2009 | 22:49
      l_barbarossa   Návštevník
      - pulse je rozhranie postavene (zvacsa) NAD alsou, ktore sluzi na routovanie zvuku
      - ak si presvedceny o tom, ze za tvoje problemy so skype je zodpovedne pulseaudio, nainstaluj si pasuspender a potom ti staci spustat pasuspender skype.
      - resp. ak odinstalujes pulseaudio, routovanie zvuku si budes musiet poriesit nejako inak (dmix, iny server), pokial tvoja karta nevie mixovat hardverovo. ja osobne som s pulseaudio problemy nemal
      • Re: Pulseaudio 07.09.2009 | 00:04
        Avatar DjBass Debian  Používateľ
        dodoedo: S angličtinou problémy nemám, skype som nainštaloval cez rpm zo skype.com
        l_barbarossa: Skúsil som yum remove pulseaudio a zvuk v skype mi fungoval (samozrejme, že ostatné zvuky v PC nešli, ale skype išiel). Nemal náhodou niekto takýto problém a ako by ho bolo treba vyriešiť? Určite by sa to malo dať opraviť nejakou konfiguráciou pulseaudio, ale s tým ja skúsenosti nemám.
        • Re: Pulseaudio 07.09.2009 | 00:31
          l_barbarossa   Návštevník
          co si cakal po odinstalovani pulseudia? vsak to je zvukovy server - v podstate softverovy mixer. Alsa poskytuje tiez softverovy mixer - plugin dmix, ale pochybujem, ze by si ho vedel a mal cas konfigurovat. Nahod naspat pulseaudio a nainstaluj pasuspender, potom skus spustat skype ako som ti vyssie napisal.
          • Re: Pulseaudio 07.09.2009 | 01:39
            Avatar DjBass Debian  Používateľ
            Jasné, že som si pulseaudio nahodil naspäť, len som chcel vyskúšať, či to bude robiť aj potom. Zajtra to vyskúšam, zatiaľ ďakujem.
            • Re: Pulseaudio 07.09.2009 | 11:17
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              Pulseaudio sa rýchlo vývíja a často sú pre neho update (tak ako dnes vo Fedora), takže je celkom možné, že Ti tvoj problém porieši takýto update.
              Príručky som Ti posielal preto, aby si si ich pozrel, sú dobré a podľa nich sa zariadil.

              Všeobecné doporučenia pre Fedora.
              Nainštaluj si najprv všetky rozšírené repozitáre RPMFusion-postup je v príručke.
              Skype inštaluj potom cez (yum) System - Administrácia - Software Update.
              BTW, Skype už bežne chodí na F11 cez Pulseaudio

              pozri aj: http://docs.fedoraproject.org/release-notes/f11/sk-SK/sect-Release_Notes-Multimedia.html
              A v zmysle horeuvedeného:
              Pulse Audio si znova nainštaluj (ak si ho odinštaloval)
              Systém-Predvoľby-Advanced Volume Control-
              a v Device okne si vyber ALSA mixer.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Pulseaudio 08.09.2009 | 13:47
                ARny   Návštevník
                neviem ci sa rychlo vyvija ale uz niekolko rokov musim na mandrive vzdy disablovat pulse inak mi nefunguje skype. Ludia maju s pusleaudio iba problemy
                • Re: Pulseaudio 08.09.2009 | 15:28
                  l_barbarossa   Návštevník
                  Zalezi, ake prostredie pouzivas. Ja som so zvukovymi servrami v Gnome (kedysi esound, teraz pulseaudio) ziadne obdobne problemy nikdy nemal. Naopak s KDE zvukovym servrom arts som si svoje uzil. Neviem, ako je teraz na tom phonom, ale ani ma to nezaujima, KDE nie je pre mna.
                  • Re: Pulseaudio 09.09.2009 | 17:58
                    ARny   Návštevník
                    to je mozno pravda lebo mam KDE4.2 ale robilo to aj s KDE 3.5 co bola stabilna zalezitost. Ked zapnem pusleaudio tak mam pocit ako keby nestihal ten zvuk mixovat. Je dost mozne, ze mam aj slabe PC.
            • Re: Pulseaudio 07.09.2009 | 15:29
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              A ešte jedna vec.
              na skype.com sú SW požiadavky pre linux.
              * Software requirements
              * Qt 4.2.1+
              * D-Bus 1.0.0
              * libasound2 1.0.12
              * PulseAudio 0.9.10+ (optional)
              * PulseAudio 0.9.15+ (optional recommended)

              A dnes - 7.9. 2009 Fedora 11 updatovalo pulseaudio na verziu 0.9.15 .
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Pulseaudio 11.09.2009 | 17:40
                olbrait   Návštevník
                mne problémy so skype-om skončili po tom, ako som si skompiloval alsu (alsa-driver, alsa-lib, alsa-utils) a pulseaudio. Najnovšie verzie, samozrejme (Ubuntu 9.04 64bit)
                • Re: Pulseaudio 11.09.2009 | 21:52
                  Avatar DjBass Debian  Používateľ
                  No ďakujem všetkým za pomoc. Poskúšal som doinštalovať nejaké veci, ponastavoval som už ani neviem čo a ide to! Ešte raz Dik! :)