putty a graficka karta sis

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.09.2009 | 10:17
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
Zdravim a hned otravujem s 2 otazkami.

1) mam k dispozicii starsi pocitac s grafickou kartou sis. Rad by som ho (po dlhych rokoch pouzivania windows 2000) "zlinuxoval". Su pre Linux potrebne ovladace na tieto karty? Alebo funguje "vsetko ako ma" bez ovladacov?

2) najdolezitejsi nastroj je tu putty. PC je tu hlavne na to, aby som mohol cez putty komunikovat s linuxovym serverom. Da sa ale nejakym sposobom preniest udaje z win verzie putty do linuxoveho putty? Ako na to? Chcel som prezriet vlastnosti pripojenia, ktore je tu nazvane ServerA, no nemam moznost si tu pozriet vlastnosti (alebo som slepy ako patron).

Dakujem
    • Re: putty a graficka karta sis 08.09.2009 | 12:02
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      1. zvycajne su sucastou jadra + x.org
      2. preco nepouzijes priamo ssh klienta? vlastnosti pripojenia mas priamo v GUI putty (rozbalovaci strom na lavo)
    • Re: putty a graficka karta sis 08.09.2009 | 12:45
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Zalezi na tom aka je to karta. Napr. SiS Mirage 1 ma mensie ale riesitelne problemy.

      Putty (ssh klient pre windows a terminal) na linuxe neexistuje, tam mas samostatne ssh klientov a terminaly. Pouzi ssh klienta ktory ti vyhovuje a terminal (emulator terminalu, xterm, gnome-terminal, rxvt-unicode) ktory ti vyhovuje
      • Re: putty a graficka karta sis 08.09.2009 | 12:52
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        putty je aj pre linux, raz som ho mal nainstalovany
        • Re: putty a graficka karta sis 08.09.2009 | 13:18
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          mam ho pusteneho v livecd, no nepusti to terminal
          • Re: putty a graficka karta sis 08.09.2009 | 13:27
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            nerozumiem. co nepusti terminal? nelogne sa ti na server? ssh server bezi na druhej strane?
            • Re: putty a graficka karta sis 08.09.2009 | 19:46
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              kliknem na pripojit a neurobi nic. naznaci ze sa tlacidlo stlacilo, no nic neurobi.
    • Re: putty a graficka karta sis 09.09.2009 | 16:53
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      problem porieseny.

      putty sa pripoji po manualnom zadani IP adresy, ktoru som na servery (debian) zistil cez nano /etc/network/interfaces