Distro
Chipset: Intel 945GM
CPU: Intel® Core™ Duo Processor T2500 2.0GHz
GPU: NVIDIA® GeForce® Go 7400 with TurboCache™ supporting 128MB*
JE to VGN-SZ2XP/C sony vaio.
Dik a pekny vecer
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Vy daná bola LTS verzia Trisquel linux 11 pod gesciou Free Software Foundation. Trisquel 11.0 Aramo je postavený na Ubuntu 22.04 LTS s podporou do 2027.
Zdroj: Trisquel
Spoločnosť DreamWorks zverejnila zdrojové kódy svojho renderovacieho nástroja MoonRay pod open source licenciou Apache 2.0.
Zdroj: github.com
Nokia oznámila jeden z prvých lacných smartfónov so systémom Android navrhnutých na opravu doma, čo používateľom umožňuje vymeniť batériu za menej ako päť minút v spolupráci s iFixit.
Zdroj: odkaz
Špecifická distribúcia pre staré počítače, ktorá bola na puppy linuxe. Posledná verzia je z 30.1.2023.
Legacy OS je postavený na antiX / Debian Bullseye 64 Bit a momentélne je vo vývoji aj 32bitová verzia
Zdroj: Legacy OS
Tomáš Matějíček vydal nové verzie Slax v dvoch edíciách, 15.0.1 postavený na Slackware a Slax 11.6.0 na stabilnom Debiane.
Zdroj: Slax.org
Samsung vydal odporúčania na optimalizáciu MySQL pre beh na SSD. V dokumente uvádza aj benchmarky.
Zdroj: Samsung Semiconductor
15.1.2023 bola vydaná tretia minoritná verzia MX linux 21.
Zdroj: MX Linux
Vývojári linuxovej distribúcie OpenMandriva predstavili užívateľom novú rolling-release edíciu s názvom ROME. Táto edícia OpenMandrivy má vyplniť priestor medzi stabilnou a vývojovou vetvou s častejšími aktualizáciami softvérových balíčkov.
Zdroj: LinuxExpress
Po dlhej dobe bola dnes uvoľnená nová verzia Retro Virtual Machine(2.1.0). Jedná sa o veľmi zaujímavý emulátor ZX Spectra a jeho klonov. Okrem iných noviniek, dokáže nová verzia emulovať aj Sega Master System. Okrem podpory Windows a MacOS, je Retro Virtual Machine samozrejme dostupný aj pre Linux.
Zdroj: Retro Virtual Machine
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Vzdy som to robil cez hwd ale neako v poslednej verzii nie je :)
p.s. inak na linuxfeste sme sa videli osobne:D
ak Ti je blizky arch, mozes skusit napriklad frugalware
Zasa tu ožívajú mystické búrky v šerbli.
Prečo je naozaj nutné reagovať na poznámky, posmešky a iné a je to naozaj nutné ??
Psychológia nás učí, že silný vyrovnaný jedinec, ktorý má o sebe vysokú mienku (dostatočne sa považuje sám sebe) nemá za potrebu reagovať na akýkoľvek grc, ktorý sa tu objaví. Tie debaty o vylepšovaní Fóra, povinnom prihlasovaní a ja neviem o čom ešte predsa nič neriešia.
Skúsme aspoň na chvíľu spoločne neragovať na posmešky a úbohosti a takto si zvyšovať svoje Ego ku dokonalosti. Skúsme aspoň na krátky čas nereagovať na obyčajné alfabetické reťazce od ľudí, ktorí sa až priam tešia na to, ako sa odbavia pri našom hneve . Nie sú predsa ničím iným ako zhlukom písmien a sedliackym alfabetickým reťazcom od sedliaka s penisom.
ak to chces na zabavu: Sabayon
sprava firemnej siete ako dohlad, neake blbe dokumenty po vacsine .docx :D