Problem s Firefoxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.09.2009 | 15:22
Avatar lordest Ubuntu  Používateľ
chcel som si vyskusat Firefox 3.5.3 ( zatial nepodporovaný na Ubuntu ) ktory je stiahnutelny na stranke firefoxu.. Vsetko islo a spustilo sa , no FF 3.5 zrazu nahlasil problem zo zalozkami.. ked som ho odstranil odvtedy mi na podporovanom FF 3.0.14 nejde Historia, Zalozky, proste takmer nic. skusal som to viac krat preinstalovat, uplne odstranit ( cez synaptic ) a zas nainstalovat, ale nic nepomohlo. OS By som nerad preinstalovaval..

ako sa to da vyriesit?

dakujem
    • Re: Problem s Firefoxom 15.09.2009 | 15:44
      l_barbarossa   Návštevník
      - ked premiestnis (na nejake zalozne miesto) adresar ~/.mozilla, nainstalujes starsiu verziu ff, pomoze to?
      - u mna pri kompilacii->instalacii pozadoval ff - okrem ineho - novsiu verziu SQLite, mozno aj tam kdesi moze byt problem
      • Re: Problem s Firefoxom 15.09.2009 | 15:51
        l_barbarossa   Návštevník
        ..ze ma este napadlo pred vsetkymi inymi pokusmi spustit firefox s prepinacom -safe-mode
    • Re: Problem s Firefoxom 15.09.2009 | 16:02
      ---   Návštevník
      ja mam tento problem v debiane, ked aktualizujem na novsiu verziu firefox 3.5 (ako root spustim firefox a v menu je potom pristupna polozka na update), vsetko prebehne ale po normalnom spusteni nie su vo firefoxe dostupne zalozky. Riesim to tak, ze v home adresari /.mozilla, najdem podadresar kde je firefox nainstalovany(?) a zmenim vlastnika par (vsetkym) suborom a adresarom z roota na uzivatela (mna). Vsetko potom nabehne ako pred update-om. Mozno je to nestandardna metoda, ale funguje.
      • Re: Problem s Firefoxom 15.09.2009 | 17:08
        Avatar lordest Ubuntu  Používateľ
        mno pochybujem ze by bola chyba v tom, kedze pred spustenim novsej verzie 3.5 ( este nepodporovanej ) mi firefox 3.0.14 isiel bez problemov.. Firefox 3.0.14 sa nainstaluje uz s Ubuntu. Cize pochybujem ze v tom by bol problem.. resp. neviem ci by pomohol chown tak vyskusam ale pochybujem..

        ten druhy sposob z "premiestnenim" resp. vymazanim zakladnej zlozky moze fungovat, vyskusam to ..
        ked tak napisem..