Problem z internetom (mobilny broadband)

Sekcia: Konfigurácia 18.09.2009 | 19:53
Peter   Návštevník
zdar mam nainstaloval som si vsetko ako v http://www.linuxos.sk/KnowledgeBase_show_entry/216/index.html a sice v gnome mi pise ze pripojeny a pakety sa posielaju atd ,,,, ale v mojom ubuntu 9.04 v lavo hore pri sietovych info... mi pise ze nepripojeny, v clanku nepisu ze to treba nastavit ale asi treba neviete mi dakto nejak poradit zachvilu idem do skoly a nemam net =(
    • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 19.09.2009 | 03:33
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mozno odpovie brano poldauf, pripadne mu skus napisat mail, ak ho ma uvedeny v profile ...
    • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 20.09.2009 | 00:31
      peter   Návštevník
      asi nechodi casto na net =(
    • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 20.09.2009 | 01:20
      Elf   Návštevník
      Jasne, DNS servre.

      Postupuj este raz podla navodu
      hlavne si vsimaj
      Ak Vám len pridelilo IP adresu, nastavte si DNS servre následovne príkazmi v konzole.
      Pripadne v nastaveni ineho ISP zmen DNS servre
      • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 20.09.2009 | 06:24
        Peter   Návštevník
        oh oz sa tu stym serkam as i3 hodiny a neviem nainstalovat ten wvdial stale daka chyba najnovsie
        peter@peter-laptop:~/wvstreams-4.6$ su -c 'make install'
        Heslo:
        /usr/bin/install -c -d /usr/local/lib
        for i in libwvbase.so libwvutils.so libwvstreams.so libuniconf.so libwvdbus.so libwvqt.so; do \
        /usr/bin/install -c $i. /usr/local/lib/ ; \
        done
        /usr/bin/install: nie je možné stat() `libwvbase.so.': No such file or directory
        /usr/bin/install: nie je možné stat() `libwvutils.so.': No such file or directory
        /usr/bin/install: nie je možné stat() `libwvstreams.so.': No such file or directory
        /usr/bin/install: nie je možné stat() `libuniconf.so.': No such file or directory
        /usr/bin/install: nie je možné stat() `libwvdbus.so.': No such file or directory
        /usr/bin/install: nie je možné stat() `libwvqt.so.': No such file or directory
        make: *** [install-shared] Chyba 1
        a to iste aj ked instalujem wvdial, pls ako na to alebo ako to spravit bez wv dial sak mam gnome ppp tak cez to nejak ...
        • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 20.09.2009 | 13:28
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Veď ak máš ubuntu, nemusíš wvdial kompilovať. Nainštaluj ho z repozitárov (sudo apt-get install wvdial).
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 20.09.2009 | 15:49
            Peter   Návštevník
            takze skusal som ten prikaz a ano daco mi nainstalovalo ... ale kde ? ako to spustim toho wvdiala, a
            ked to nastavim cez tu ikonu siet, co som uz skor urobil tak aj tak to nejde je tam navyber len eurotel ... o2 ne, tak som nekde cital ze treba dat eurotel no a aj tak to neslo, no niekde na stranke sm nasiel nejaky prikaz do terminalu , pouzil som ho a teraz ak sa pripojim s mobilom a dam v sietovych nastaveniach ze pripojit na O2 siet tak ono pise ze som pripojeny a svieti tam ta taka antenka .. ale v hlbokej noci mi to neslo, co O2 je vtedy najrychlejsi a mne nesiel ja uz fakt neviem
            • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 20.09.2009 | 15:55
              Peter   Návštevník
              najnovisie uz ani ta "antenka" sa nezobrazuje proste nejde
              • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 20.09.2009 | 17:25
                Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                Ak chceš, ozvi sa mi na jabber a pozrieme sa na to. Veď nemusíš zvoliť operátora, nastavíš to ručne podľa toho prvého návodu. Len nie cez gnome-ppp ale network-manager.
                Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 21.09.2009 | 14:14
                  Peter   Návštevník
                  ozval som sa ti na mail tak pls pozri sa, btw ja si stym stale neviem rady
                  • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 22.09.2009 | 19:14
                    Peter   Návštevník
                    ked ti dam cislo icq ty cez jabber mi mozes napisat? sa mi zda ze hej, lebo nejak sa neozyvas a nikto nic nove k tomuto problemu nepise , ja som stihol aj skocit do O2 a oni su tam cely tupy linuxu
                    • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 22.09.2009 | 22:22
                      Borknagar   Návštevník
                      Pis na 268401409 on ti poradi.
                      • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 22.09.2009 | 23:09
                        Elf   Návštevník
                        Tomas nebude stastny :-D
                        • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 23.09.2009 | 00:25
                          Peter   Návštevník
                          dikes hosi poradil a vyriesene som stastny :-)
                          • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 23.09.2009 | 01:13
                            Borknagar   Návštevník
                            nemal som pochyb zeby to nevedel.
        • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 20.09.2009 | 13:32
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Inak, ja by som to nastavoval normálne klikaním cez network-managera. Pri hodinách je ikona sieťových pripojení. Tam klikni pravým a zvoľ Upraviť spojenia ... . Tam na záložke mobilný broadband daj pridať a len postupuj podľa sprievodcu.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 21.09.2009 | 13:26
            Avatar juro RHEL5 & CentOS5  Používateľ
            a potom ? ako pouzijem to pripojenie ?
            • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 21.09.2009 | 22:05
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Ak máš funkčný modem, tak sa ti to pripojenie ukáže po kliknutí ľavým tlačítkom na network-managera. Len na neho klikneš a pripojí sa.
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 23.09.2009 | 17:27
      David   Návštevník
      Ja som v Anglicku, pouzivam operatora three. Ked sa chcem pripojit, musim zadat access settings. Pre mojho operatora su:
      Access point name: three.co.uk
      Access login: guest
      Account password: guest
      Skus, ci ti netreba nastavit nieco podobne. Pin kod nedavaj ziaden.
      • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 23.09.2009 | 21:18
        Elf   Návštevník
        Mno, ako som sa dozvedel, to si riadne mimo :-/. Riesenie uz vlakno obsahuje. Odporucam temu zamknut a premazat nevhodne prispevky. Stale sa to tu bude plnit a podstata zanikne ako vzdy.
        • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 25.09.2009 | 17:30
          Juro   Návštevník
          Prepac ale riesenie neobsahuje, je take ze sa spojili cez ICQ a tak to vyriesili :))
          • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 25.09.2009 | 19:57
            Elf   Návštevník
            Ako myslíš, ale predsalen.
            Sú tu hneď dva linky ktoré určujú správne riešenie.
            Schválne, spoj sa s jednym alebo tým druhým. Ide o banalitu. Ale vy ste tu veľkýýýý machri....Link je link. Oba majú správne riešenia. END
          • Re: Problem z internetom (mobilny broadband) 26.09.2009 | 15:03
            Peter   Návštevník
            http://linuxsr.zaridi.to/forum/viewtopic.php?f=31&t=38 v tomto linku bolo to riesenie ktore som pouzil