debian - zvlastne sekanie hudby

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.09.2009 | 01:30
Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
zdravim pani,

Mam zvlastny problem s debianom lenny. Mam ho iba chvilu, cca tyzden ho mam nainstalovany. Deje sa dost zvlastna vec s prehravanim hudby, kazdych par sekund pri prehravani hudby to trosku praskne a posunie sa prehravanie o par desatin sekundy dopredu. Nieje to ziadny extremne vyrazny skok, ale vie to pokazit zazitok z hudby celkom slusne. Deje sa to pri roznych typoch mp3, flac, pri vsetkych moznych prehravacoch (audacious, mpg123, mplayer). Pri filmoch sa to vsak nedeje. Pocitac nie je nijako zatazeny, pracuje na volnobeh, disky sa zdaju byt OK. Na tych istych diskoch tie iste subory, ta ista zvukovka, cca pol roka dozadu na debian sarge prehravalo v poriadku.
Za akekolvek nasmerovanie/rady vopred dakujem.
cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
    • Re: debian - zvlastne sekanie hudby 20.09.2009 | 11:47
      petoj   Návštevník
      Cau, pouzivas pulseaudio? Ak nie, tak co na zvuk pouzivas? Skusal si spustat VLC s inym hudobnym vystupom? V com spustas filmy?
      • Re: debian - zvlastne sekanie hudby 20.09.2009 | 12:46
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        cau, pulseaudio nepouzivam. cez alsu mi to vsetko ide a cudujem sa ze to hned aj fungovalo bez nastavovania
        pamatam sa, ze vzdy som sa s tym trapil, kym som nastavil zmiesavanie zvukov z viacerych zdrojov. dokonca nemam ani .asoundrc subor v home adresari a nejako zazracne to funguje.
        na filmy pouzivam mplayer, vsetko ok
        ked pustim ale cez mplayer hudbu (mp3, flac, ogg) tak to blbne.

        tak mam sa trapit s pulseaudiom, ked mi mixovanie z viacerych zdrojov funguje normalne?
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom