screen lock problem

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.10.2009 | 20:21
Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
Dobry den.
Mam taky problem. Nahodil som si ArchLinux a graficke prostredie GNOME a nefunguje mi zamknutie obrazovky. Stlacim CTRL+ALT+L a obrazovka sa tvari ze sa zamkla(cierna obrazovka), ale po stlaceni klaves, aby mi nabehlo wokenko, kde napisem heslo, aby som obrazovku odomkol, tak sa nic nestane, iba obrazovka preblikuje. a k tomu sa este nemozem ani prepnut cez CTRL+ALT+Fx do ineho terminalu a manualne restartnut X, lebo to niekto defaultne zakazal a neviem ako to povolit.
Za odpovede dakujem.
    • Re: screen lock problem 10.10.2009 | 21:01
      Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
      Preco co nefunguje ? Ktory balicek mam preinstalovat ?
    • Re: screen lock problem 10.10.2009 | 23:24
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Akym sposobom startujes X?
      • Re: screen lock problem 10.10.2009 | 23:33
        Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
        Startuje sa to automaticky v subore /etc/inittab
        ...
        id:5:initdefault:
        ....
        x:5:respawn:/usr/sbin/gdm -nodaemon
        • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 01:36
          WlaSaTy   Návštevník
          grafiku mas aku, je to znacka onboard?
          • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 01:55
            Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
            Geforce 8400 GS.
    • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 01:54
      Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
      Tak som zistil toto:
      Ked pouzijem xcsreensaver a xscreensaver-command -l tak sa pc normalne zamkne a nabehne screensaver a pc ide aj normane odomknut.
      Avsak ked pouzijem gnome-screensaver a potom gnome-screensaver-command -l tak sa pc zamkne sporic obrazovky nabehne ale po stlaceni klavesi proste preblikne orbazovka a nic nabehne zas screensaver. Potom pomaha uz len stlacit power button a pc sa automaticky vypne po 60 sekundach.
      • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 02:09
        WlaSaTy   Návštevník
        Ono je dost mozne ze si si aktivoval 3d screen saver ktory sa nemusi zniest s compizom pri pouziti tych ovladacov co si pouzil. Odporucil by som pozriet verziu ovladacov. A k tomu aj to nastavenie co zakazuje vypnut alebo inak vyskocit z X Windows. Vola sa to don't zap.

        To korektne vypnutie pomocou vypinaca len poukazuje na to ze to cele nevytuhlo (yep, ale to si uz spominal) a ze ACPI bezi ked odchyti stlacenie toho tlacitka. A to ze klasicky athena screen saver funguje ok potvrdzuje poukazanie na to 3dcko nakolko athena ho nepouzivala vzdy.
        • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 02:22
          Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
          Compiz nemam ani installnuty a ten screensaver je 100% 2d. Verzia ovladacov 185.18.36, myslim ze novsia ani nieje. A to nastavenie vyskakovania z X "dont zap" kde to najdem ?
          • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 02:27
            WlaSaTy   Návštevník
            Zaujimalo by ma ako zistujes ci mas nainstalovany compiz alebo iny 3d desktop. Gnome je schopne prilinkovat do seba hocico.

            Inak to nastavenie je v konfguraku pre xwindows a tiez ma zarazilo ze to niekto zmenil.
            • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 02:42
              Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
              compiz ani ziadne jeho casti niesu nainstalovane !!!
              Ma to byt nastavene na Option "DontZap" "false" alebo Option "DontZap" "true" aby mi slo ctrl+alt+f1-12 ?
              • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 13:56
                WlaSaTy   Návštevník
                No, keby si vedel kde vsade sa nasackuju rozne casti 3d desktopu, tak nepouzijes ani jeden vykricnik. Nieto tri za sebou.

                Ale pokial Ti staci workaround namiesto riesenia, tak si ho vychutnaj.
                • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 18:34
                  Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
                  Ty sa tomu nejako rozumies cak ? Asi sa ti to uz stalo, ale pochybujem ze pri instalacii Archlinuxu, skor pri dakej verzii buntu :) Inac uz som ten problem vyriesil. Zapol som logy a odstranil podla nich warningy a errory.
                  • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 19:15
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Ano, stalo sa mi uz za tie roky vea podobnych veci, a naoaj to nebolo na Archu. Ale mas v jednom pravdu, tu hovadinu s tym zakazanim vyskocenia z XWin si naozaj presadili uzivatelia blbuntu. Vadilo im ze pri stlaceni nejakych krkolomnych klavesovych skratiek vyskocili z grafiky, bez ohladu na to ci tie skratky na to boli urcene. A tak to dali zakazat.
    • Re: screen lock problem 11.10.2009 | 05:04
      Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
      Ano ano uz to ide....problem solved.....mozem ist spokojne spat :)