zmazana ntfs

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.10.2009 | 22:55
PeetPb   Návštevník
dobry den
mam taky problem ze pri instalacii linuxu som si omylom sformatoval ntfs particiu s windowsom a dost dolezitymi subormi. nedalo by sa to nejako zachranit? ps to formatovanie bolo strasne rychle na to ze ta particia mala vyse 80giga trvala asi 2 sekundy.
    • Re: zmazana ntfs 10.10.2009 | 23:23
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      A iba si ju sformatoval, alebo sa ta particia zlucila s ostatnymi? Pripadne, ak zostala cela, tak si tam ukladal nejake subory a aky filesystem si tam dal?
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: zmazana ntfs 10.10.2009 | 23:32
        PeetPb   Návštevník
        Bolo to takto:
        rozhodol som sa nainstalovat si arch tak som si vytvoril particiu ext4 o velkosti 30gib a swap 50mib a potom som spustil instalaciu a pri "prepare hdd" som dal tu druhu moznost a zadal som pekne dev/sda4 (ext particia) a ulozil som ju a dev/sda3 ako swap (sda1 a sda2 boli ntfs) potom ked som dal done a ok tak to na mna vyhodilo ze sformatovalo dev/sda to sa mi nezdalo tak som to ukoncil a ked som nabootoval livecd ubuntu tak som zistil ze sda1 je ext2 asda2 je swap. velkost sa zmenila mam to takto; sda1 je ext2 a ma velkost100 mib sda2 je swap 500mib sda3 (povodna swap) ostala swap ale ma 7,5 gib a sda4 je unknown a ma 140gib. je to strasne komplikovane a pri mojom vysvetlovani este viac dufam ze som vas poplietol :)
      • Re: zmazana ntfs 11.10.2009 | 00:14
        PeetPb   Návštevník
        inak povedane kedze som absolutne nic neukladal ani na jednu particiu tak potrebujem nejaky nastroj na obnovu informacii pod linux
        • Re: zmazana ntfs 11.10.2009 | 00:18
          WlaSaTy   Návštevník
          napriklad testdisk alebo nieco podobne? Urcite ho mas na CDcku.
          • Re: zmazana ntfs 11.10.2009 | 00:26
            PeetPb   Návštevník
            no neviem stiahol som to ale nechce mi to ist potrebujem ja neviem nejake livecd co by to zvladlo alebo nieco podobne
            • Re: zmazana ntfs 11.10.2009 | 01:24
              Mank   Návštevník
              Ve vetšine Live CD/DVD neni testdisk primo prtomen ale lze ho dointslovat :) typujem ze si Instloval neco s balickovacim systemem tak by mal stacit dam priklad pro Buntu napr sudo apt-get install testdisk z konzole kteru najdes v prislusenctvi/Acesories nebo ze synaptiku :) ktery je v Sprava :) u jinych distribuci je obdobne :)
              • Re: zmazana ntfs 11.10.2009 | 01:56
                PeetPb   Návštevník
                jj dakujem za typ us to mam sprevoznene este keby som sa v tom naucil robit :) dufam ze to pojde