neviem sa zorientovat v Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.10.2009 | 16:38
jorden   Návštevník
Zdravim. Dlho som pouzival Mandrivu a teraz som presiel na Ubuntu 9.04. Mandriva mi uz liezla na nervy.... Celkovy dojem z Ubuntu ma prekvapil, je to tu prehladne a celkovo pekne. Len neviem sa akosi zorientovat napriklad z Pidginom. Preco ked otvorim pidgina, prihlasim sa tak mi nezobrazuje na paneli ikonu. Taku tu zelenu...asi viete co mam na mysli. Mal som tu akusi trapnu obalku ale uz aj tu sa mi podarilo kdesi zrusit :). Proste chcel by som to tak ako som bol zvyknuty. Ze ked pidgina aj zatvorim stale bezi spusteny na liste a po kliknuti nan sa otvori okno s priatelmi. Teraz to tak bohuzial nejde.
    • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 12.10.2009 | 16:52
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Mam Ubuntu 9.04 a presne tak mi to funguje. Cize ked Pidgin zavriem, maj ju v liste. Takto to vyzera u mna: screenshot ... je tam vpravo dole.
      http://www.itkids.sk/
    • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 12.10.2009 | 16:58
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      otvor okno pidgina->nastroje->nastavenia->lista:rozhranie:=> Ikona v oznamovacej oblasti : Vzdy
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
      • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 00:33
        jorden   Návštevník
        parada, dik...
        A este jedna taka malickost :) V mandrive som bol nauceny ze mam na ploche ikonu Pocitaca a "domov". V Ubuntu sa mi podarilo dostat na plochu Pocitac ale zlozku "domov" akosi neviem. Viem ze sa tam dostanem cez MIESTA>>>DOMOV ale klikat hore dole.... da sa nejako dostat na plochu?
        • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 00:51
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          Ak chceš jednoduchú klikačku na rôzne veci tak si pusti ubuntu tweak (sudo apt-get install ubuntu-tweak) alebo v synaptiku a tam nájdeš veľa podobných vecí ako aj to ako sa dá to či ono zobraziť či skryť...
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 00:58
          Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
          Myslel som si, ze pojde pretiahnut ikonu priamo z menu, ale to ma dost sklamalo. Tak som to trosku ojekabatil. Pravym tlacitkom som klikol na plochu, dal som vytvorit spustac, nazov som dal "Domov" a ako prikaz som dal nautilus ... ikonku si zvol uz aku chces a mas to.
          http://www.itkids.sk/
        • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 01:16
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          klikni na plochu - vytvoriť spušťač - príkaz - nautilus
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 13:59
            jorden   Návštevník
            Podarilo sa mi to spravit ako si pisal z tym nautilusom. A este sa chcem opytat ci sa daju niekde v systeme najst ikony. Napriklad kde najdem tieto human oranzove ikony ak chcem nejaku pouzit naprikald na nejaky moj spustac?
            • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 19:16
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
              /usr/share/icons alebo aj vlastné v home/icons
              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
              • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 19:35
                jorden   Návštevník
                A nakoniec som to musel spravit inak. Funguje to aj tak ze si vytvorim spustac z prikazom nautilus ale je cisto len spustac. A ked som vytvoril spustac a zadal ze to nieje aplkacia ale je to umiestnenie tak to ide tiez ale ma to jednu vyhodu. Ked som si vytvoril takto odkaz na umiestnenie z parametrom /home/jorden tak sa to chova fakt ako zlozka a mozem aj ikonu alebo obrazok proste hocico len chytit a hodit na tu ikonu a je to tam :D . Tak to sa to nedalo ked spustac bol z prilakom nautilus :D
                • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 20:37
                  Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
                  Inak tie ikony sa robia takto.
                  Alt+F2 gconf-editor tam das
                  apps-nautilus-desktop a tam si zafajknes co chces
                  computer_icon_visible
                  home_icon_visible
                  network_icon_visible
                  trash_icon_visible
                  • Re: neviem sa zorientovat v Ubuntu 13.10.2009 | 22:54
                    jorden   Návštevník
                    ...ach ta krasa toho Linuxu :)