Gimp - ramiky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.10.2009 | 21:21
Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
ahoj, pporadil by nejaky dobrak, kde v gimpe mozem vytvarat ramiky okolo fotografii [myslim klasicke biele ramiky aby mala fotografia z kazdej strany navyse 60 px]
dakujem
    • Re: Gimp - ramiky 23.10.2009 | 21:41
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Toto spravy ramik v kazdom jpegu v akt. adresari, nove obrazky maju prefix __, cize janko.jpg s ramikom ma __janko.jpg, convert je sucastou ImageMagick

      ls *.jpg | while read a; do convert -bordercolor white -border 60 "$a" "__$a"; done
      • Re: Gimp - ramiky 23.10.2009 | 21:49
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        jesus, diky za detialny vyklad, nenapisal som ze som lama :) , a teda by som sa potesil lamerskemu vysvetleniu cez graficke rozhranie gimp, nie prikazy. [hladal som to pod moznostou "image" v hornom panely, tam som to nevidel]
        • Re: Gimp - ramiky 23.10.2009 | 22:37
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Ak to potrebujes do viac ako jednej fotky, ten skript by bol lepsi lebo to urobi vo vsetkych obrazkoch naraz.

          Ak by som to predsa len chcel robit rucne, takto by som to robil ja:

          1. Otvorit obrazok
          2. Obrazok->Velkost platna-> zvacsit o +120px oba rozmery (musis odomknut tu retaz aby ti to povolilo menit kazdy rozmer zvlast), posun 60, 60
          3. Sekundarnu farbu nastavit bielu
          4. Obrazok->Do jednej vrstvy
          • Re: Gimp - ramiky 24.10.2009 | 00:06
            Martin   Návštevník
            Lepšie asi bude Vrstva > Rozmery okrajov vrstvy > odomknúť retiazku a nastaviť nové rozmery, vycentrovať, potom obrázok > prispôsobiť plátno vrstvám a nakoniec Vrstva > Odstrániť alfa kanál. Ak má obrázok bez alfa kanálu, čiže bez priesvitnosti, tak sa to vybieli hneď.
            • Re: Gimp - ramiky 24.10.2009 | 00:43
              l_barbarossa   Návštevník
              - alebo este jednoduchsie Filters>Decor>Add Border

              - nasledne si v dialogu nastavis sirku x,y okraja, farbu kliknutim do pola s farbou (hexadecimalne ffffff), Delta value on color das 1 - pokial nechces 3d efekt
              • Re: Gimp - ramiky 24.10.2009 | 08:47
                Martin   Návštevník
                Ale to uberá zo samotnej plochy fotky, preto som navrhol zväčšenie rozmerov vrstvy a nie filter.
                • Re: Gimp - ramiky 24.10.2009 | 13:50
                  l_barbarossa   Návštevník
                  - nevsimol som si, ze by ma filter o nieco pripravil. mam gimp 2.6.6, mandriva 2009.1 a filter sa sprava tak, ze ak pridam okraj 12px, tak povodny obrazok 300x300 ma po aplikacii 324x324

                  - co som si ale vsimol, tak ramik vznika ako dalsia vrstva, takze pred exportom treba taktiez zlucit vrstvy
                  • Re: Gimp - ramiky 24.10.2009 | 17:29
                    Martin   Návštevník
                    Máš pravdu, plocha sa zväčší, z plochy uberá filter - ozdoba "neostrý okraj", som si to splietol.
      • Re: Gimp - ramiky 24.10.2009 | 15:48
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        dakujem za rady