ubuntu desktop vs ubuntu server

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.10.2009 | 22:26
tomas   Návštevník
caute vie mi niekto povedat aky je rozdiel medzi ubuntu desktop a ubuntu server okrem pouzitia?
    • Re: ubuntu desktop vs ubuntu server 30.10.2009 | 00:35
      Absolutne nespokojny...   Návštevník
      ubuntu desktop mas na obrazovke ikonky a ine programiky, vybrat si mozes s GNOME, KDE, Xforce.
      ubuntu server mas iba blikajuci kurzor, ............a to je všetko na som prišiel :)
    • Re: ubuntu desktop vs ubuntu server 30.10.2009 | 08:31
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Server edícia je určená na server, a je bez xwindows.
    • Re: ubuntu desktop vs ubuntu server 30.10.2009 | 14:17
      Peter S.   Návštevník
      v server edicia nemáš defaultne Xserver, a myslím že na druhej strane ti ponukne nainštalovat niektoré typicky serverovské balíky. Ale vždy si môžeš doinštalovať *buntu-desktop metabalík a máš štandartnu desktop edíciu.
      • Re: ubuntu desktop vs ubuntu server 13.11.2009 | 14:52
        osbourne   Návštevník
        Ahoj hoši,

        oplatilo by sa mi nahodiť na laptopa s externými diskami, ktorý beží 24/7 radšej server edition s grafikou ako desktop čo mám ?
        Máte niekto doma nahodenú server edition ?

        díky
        • Re: ubuntu desktop vs ubuntu server 13.11.2009 | 15:13
          Borknagar   Návštevník
          No, asi ti ide o vykon, ze? Daj si Slackware 13. Server ti na domace (ak pouzivas na doma) bude na nic. A v niektorych pripadoch ani nejde nainstalovat na laptop.
          • Re: ubuntu desktop vs ubuntu server 13.11.2009 | 15:18
            osbourne   Návštevník
            Áno, presne si trafil.
            Rád sa šprtam v systéme, tak som si myslel, že by server edícia bola "zaujímavejšia".


            díky
            • Re: ubuntu desktop vs ubuntu server 13.11.2009 | 16:03
              ciny   Návštevník
              chod do gentoo a o zabavu mas postarane ;)
            • Re: ubuntu desktop vs ubuntu server 13.11.2009 | 16:07
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ak sa zaujímaš hlbšie o systém a máš dostatočne veľkú RAM, možno Ťa zaujme LFS.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."