SWAT

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.08.2005 | 14:09
jerry   Návštevník
Nazdar potreboval by som poradit v niecom ohladom nastroju na konfigurovanie samby SWAT. ked napisem do prehliadaca http://localhost:901/ tak mi vypise ze nastala chyba a ze sa nemoze pripojit k hostitelovi alebo vypise este ze CONNECTION WAS REFUSED WHEN ATTEMPING TO CONNECT TO LOCALHOST:901. Preco mi to nejde? neviete niekto co mam urobit aby to slapalo? dakujem.
    • Re: SWAT 14.08.2005 | 20:13
      m0d0r   Návštevník
      a mas tu sluzbu zapnutu ?:) lebo to vyzera ze nie :)
    • Re: SWAT 14.08.2005 | 20:16
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      do /etc/inet.conf: swat stream tcp nowait.400 root /usr/sbin/swat swat
      • Re: Re: SWAT 14.08.2005 | 20:18
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        oprava do /etc/inetd.conf (sory za preklep alebo nedoklep)
        • Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 19:24
          jerry   Návštevník
          Hmmmm, ako hladam tak hladam, tak ako ste to napisali tu vo fore, tak to tam nemozem najst. Je tam len adresar init.d ale v nom sa ziadni taky subor nenechadza. Mam mandrake 10.1, neviete kde inde by to mohlo byt?
          • Re: Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 19:42
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            v tom pripade tam nebude inetd demon, ale xinetd. hladaj v /etc/xinetd.d (ci tak nejak). kazda sluzba tam ma vlastny subor. riad sa podla nich.
            • Re: Re: Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 20:11
              franta77   Návštevník
              Hmmm, no ja teda nevim v tom adresari xinetd.d tam nic takovyho neni je tam jenom soubor na sshd, ftp, a jeste neco ale urcite ne to co hledam......Poradte mi jeste prosimmmmmm
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 20:19
                Avatar borg Fedora  Administrátor
                pre kazdu sluzbu je nutne vytvorit samostatny subor, to znamena ze ak tam nie je, je nutne ho vytvorit.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 20:29
                  franta77   Návštevník
                  Neboli by ste teda taki laskavi a neporadili mi ako? plsssssssssss.........
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 20:37
                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                    a co takto si precitat manualove stranky? (su tam aj priklady, a takisto aj na root.cz sa mi zda vysiel o tom clanok [alebo linuxzone.cz], stacilo by sa trosku pohrabat na internete) ;) xinetd nepouzivam, pouzivam inted.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 21:13
                      franta77   Návštevník
                      hmm, tak vam teda dekuji, jsem myslel ze mi na nejvecsim slovenskem foru pomuzete.....a ja abych hledel zas.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 21:16
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        30 sekund hladania: service swat { port = 901 socket_type = stream protocol = tcp wait = no user = root server = /usr/sbin/swat log_on_failure += USERID disable = no only_from = localhost }
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWAT 15.08.2005 | 21:17
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          samozrejem ze do suboru: /etc/xinetd.d/swat
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SW 15.08.2005 | 23:12
                            franta77   Návštevník
                            Velice pekne dekuji. Skutecne si to cenim. Este jednou, dekuji.
                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 17:34
                              franta77   Návštevník
                              No udelal jsem to presne jak ste rekli, jenomze ono mi to porad nejede. No tak ja uz fakt nevim.... Kouknul jsem pak jeste do /usr/sbin ale tam sem zadny folder swat nevidel, mozna by to mohlo byt tim......prosim poradte jeste neco.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 17:58
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                swat nie je folder, je to program (demon) a musite ho mat nainstalone. a spusta sa to cez nejaky browser (konqueror, firefox) ako http://localhost:901
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 18:05
                                  franta77   Návštevník
                                  Ja vim ze to jede cez browser, ale mne to nejede. Kdyz sem dal hledat swat tak mi naslo jenom v /etc/xinetd.d/swat, nikde jinde.
                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 18:08
                                peter golis   Návštevník
                                a nemal by byt /usr/sbin/swat spustatelny subor?
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 18:14
                                  franta77   Návštevník
                                  No to vim ze by tam mel byt, jenomze ja ho tam nemam. Je to vubec mozny aby v mandrake 10.1 nebyl swat? co ted s tym?
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 18:20
                                    Avatar borg Fedora  Administrátor
                                    no mal by to byt samostatny balik, nie je sucastou balika samby, skuste pozriet na instalacknycm cd, ci tam taky balik nie je. btw, hore vlavo na tejto stranke je vyhladac balikov, po zadani swat mi vyhodilo: samba2-swat-2.2.8a-14mdk.i586.rpm a tento link
                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 18:21
                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                  ano je to spustitelny subor
                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 18:29
                                    franta77   Návštevník
                                    No tak jak tedy? Mandraka mam 3cd, mam to hledat tam nebo odnekud stahnout? To kym bych nasel na tych cd, nemyslite?
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 18:30
                                      franta77   Návštevník
                                      Jsem totiz linuxovy zacatecnik
                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 16.08.2005 | 21:44
                                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                                      primountovat cd a najjednoduchsie: cd /mnt/cdrom/ ls -R | grep swat
                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.08.2005 | 00:18
                                        jerry   Návštevník
                                        Nazdar. som spat. stiahol som si rpm subor swat z netu, teraz ho len potrebujem nainstalovat. Neviete aky je na to prikaz, som totiz zaciatocnik.
                                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.08.2005 | 00:27
                                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                                          sice nepouzivam balickovaci system zalozeny na rpm tak typujem: rpm -i meno_balika.rpm
                                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.08.2005 | 13:13
                                            franta77   Návštevník
                                            Hodil som ten prikaz ale jaksi to nefunguje. Vypsalo mi nasledujuci chybu: [root@server sbin]# rpm -ivh samba2-swat-2.2.12-1mdk.i586.rpm* varovanie: samba2-swat-2.2.12-1mdk.i586.rpm: V3 DSA signature: NOKEY, key ID 78d019f5 chyba: Failed dependencies: samba2-server = 2.2.12 is needed by samba2-swat-2.2.12-1mdk [root@server sbin]# rpm -ivh samba2-swat-2.2.12-1mdk.i586.rpm varovanie: samba2-swat-2.2.12-1mdk.i586.rpm: V3 DSA signature: NOKEY, key ID 78d019f5 chyba: Failed dependencies: samba2-server = 2.2.12 is needed by samba2-swat-2.2.12-1mdk Co s tym je kdyz to nejede? Poradte
                                            • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.08.2005 | 13:31
                                              Avatar borg Fedora  Administrátor
                                              vsak je tom tam napisane: potrebujes balicek samba2-server. mozno mas starsiu verziu samba2-server. ach, tie super zavislosti :)
                                              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.08.2005 | 14:18
                                                franta77   Návštevník
                                                A co ted tedy s tym????
                                                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.08.2005 | 16:14
                                                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                                                  vyriesit zavislosti. asi ti nesedia verzie swatu a samby servera. neviem so zavislostami nemam skusenosti, bo pouzivam slacka, a tam ziadne nie su :)
                                                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.08.2005 | 16:28
                                                    franta77   Návštevník
                                                    Hmmm, takze tady na tomhle foru mi asi neumite s takovym problemem poradit. Tak dekuji, co ja ted s tym udelam....asi nic no.....kdyz nikdo nevi jak dal, ten swat ja asi nidy nerozbeham......
                                                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 19.08.2005 | 16:42
                                                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                                                      vsak ti tu bolo poradene. jednoducho pouzi balicky zo svojej distribucie.
                                                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re 21.08.2005 | 14:09
                                                        franta77   Návštevník
                                                        Jo dekuji, uz mi to jede.