Arch - nefunguje wifi

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.11.2009 | 22:34
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Postupoval som podla navodu na arch wiki :
wget http://mirror2.openwrt.org/sources/broadcom-wl-4.150.10.5.tar.bz2
tar xjf broadcom-wl-4.150.10.5.tar.bz2
cd broadcom-wl-4.150.10.5/driver
b43-fwcutter -w "/lib/firmware/" wl_apsta_mimo.o


Vsetko prebehlo v poriadku, moje /etc/rc.conf obsahuje

MODULES=(b43 !bcm43xx !ndiswrapper)

No nic sa nedeje, notebook stale vidi len lo a eth0 , iwconfig nepise ziadne aktivne zariadenie..
System obe sietove zariadenia vidi.

04:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4312 802.11b/g (rev 01)
07:00.0 Ethernet controller: Broadcom Corporation NetLink BCM5906M Fast Ethernet PCI Express (rev 02)


Co s tym? Sabayon i Mandriva pouzivali linuxacke drivere a slo to v pohode, windowsackym som sa chcel z principu vyhnut.. Co s tym je? Som nuteny pouzit ndiswrapper?

Dakujem a prajem pekny den
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Arch - nefunguje wifi 04.11.2009 | 15:23
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      braodcom bol aj moj vecny boj, nakoniec som to rozchodil.

      Pozeram ze si postupoval presne podla Wireless Setup na Arch Wiki. Cital si aj Broadcom_BCM4312 na Arch Wiki? Podla toho co sa tam pise tak novsie karty niesu podporovane BCM43XX a B43 a treba postupovat podla druheho navodu.
      Ak ti to este stale nejde tak ti mozem vecer pozriet ako to mam spravene ja doma. Ale ja mam starsiu kartu (BCM4306) ktora je podporovana BCM43XX a B43
      • Re: Arch - nefunguje wifi 04.11.2009 | 17:47
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Super! Podla tvojho navodu to ide, az na to, ze, ehm... no. vytvori mi wireless interface na eth0 - kde mam aj kablove pripojenie.. Teda sa blokuju,a bud pouzivam jedno alebo druhe... ako to opravit?
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Arch - nefunguje wifi 05.11.2009 | 00:15
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          Tusim to je tiez priamo spominane na tom linku - Broadcom BCM4312. Podla toho navodu vlastne pridelis ku kazdej MAC adrese priamo nazov rozhrania eth0 alebo eth1
          • Re: Arch - nefunguje wifi 05.11.2009 | 00:34
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Ehm, takze si musim konfigurovat system vzdy ked sa budem chciet pripojit na wifi ? Nieco automatickejsie by nebolo? Aby jednoducho jedno disponovalo na eth0 a jedno na eth1 ?
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Arch - nefunguje wifi 05.11.2009 | 00:51
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              To co je popisane na tom linku by malo byt permanentne

              vytvoris subor /etc/udev/rules.d/10-network.rules a skopirujes don text:
              SUBSYSTEM=="net", ATTR{address}=="aa:bb:cc:dd:ee:ff", NAME="eth0"
              SUBSYSTEM=="net", ATTR{address}=="ff:ee:dd:cc:bb:aa", NAME="eth1"

              aa:bb:cc:dd:ee:ff a ff:ee:dd:cc:bb:aa maju byt MAC adresy tvojich sietovych kariet

              to meno rozhrania moze byt asi akekolvek ale asi by som sa drzal tych co si mal predtym teda eth0 a eth1
              • Re: Arch - nefunguje wifi 05.11.2009 | 01:18
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                [root@hell viktor]# cat /etc/udev/rules.d/10-network.rules
                # wired
                SUBSYSTEM=="net", ATTR{address}=="00:26:22:06:59:36", NAME="eth0"
                # wifi
                SUBSYSTEM=="net", ATTR{address}=="00:26:82:17:75:F4", NAME="eth1"
                

                System nastartuje, iwconfig ziadne eth1 nevidi ( eth0 , lo -> no wireless extensions ) a ifconfig pracuje s klasickym kablovym pripojenim ktore bolo a aj je na eth0

                Co s tym?
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: Arch - nefunguje wifi 05.11.2009 | 09:22
                  Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                  V odseku vyssie na tom linku Note on using multiple Broadcom kernel modules popisuju podobny problem. Nesli spojazdnit obe pripojenia. Kazdopadne tam pisu ze wifi je na eth0 a pevna linka na eth1. Vid.: I get a wireless eth0 ..... an ethernet eth1.
                  V tom network.rules skus vymenit tie mac adresy, pride mi ze si ich zadal opacne. Nasledne sa skus hrat s tymi modulami. Proste zrus pevnu a skusaj wifi a naopak.