zlyhanie instalacie...mandriva 2010

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.11.2009 | 10:16
orthe   Návštevník
Dobrý deň
Používam mandrivu 3 roky ale takéto niečo sa mi ešte nestalo..
vyšla 2010.0 verzia stiahol som cez torrenty,napálil obraz nabootoval a keď som vybral možnosť install...
zobrazí sa mi toto:
http://img5.imageshack.us/img5/7321/dsc01637gz.jpg
najprv som si myslel že je to nejaká nekompatiblilita lebo som chcel prvý krát vyskúšať 64bit verziu (mám amd phenom x4) tak som stiahol 32bit verziu....a to isté
prosím pomôžte mi....
    • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 05.11.2009 | 10:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak som to tam spravne vycital, tak stlac alt+f3 pre vypis logov, a alt+f4 pre podrobnejsi vypis jadra
      • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 05.11.2009 | 11:49
        Maroš   Návštevník
        ja som si ju tiez chcel naistalovat vo virtualboxe a tiez mi to zlyhalo. aj s ubuntu su problemi, sa mi tak zda ze cim dalej tak s linuxom su vacsie a vacsie problemi. starsie verzie boli v pohode
        • ok: 05.11.2009 | 15:52
          orthe   Návštevník
          alt+f3/vypis
          http://img94.imageshack.us/img94/5274/pb050003.jpg

          alt+f4/vypis
          http://img688.imageshack.us/img688/2861/86695295.jpg
    • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 05.11.2009 | 22:42
      Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
      Zdravim,
      Ja som uz uspesne updatoval na Mandrivu 2010 z Mandrivi 2009 Spring. Precital som niekolko prispevkov na forach a az potom som sa do toho pustil. Dolezite je po downloade skontrolovat md5 sum. A taktiez po napaleni iso na DVD som dal skotrolovat data. Dovod zvykne byt uvadzany ako pretazenie liniek pocas stahovania, co nasledne sposobuje neuspesny update/instalaciu.
      Viem, že nič neviem.
      • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 06.11.2009 | 01:43
        orthe   Návštevník
        stiahol som to 2x a rovnaká chyba! samozrejme že som kontroloval disky aj downoad...inak by som sem nepísal
        skúsim ešte po tretí krát....stiahnuť
        • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 06.11.2009 | 05:01
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Ked ti zbehne md5sum, tak zbytocne znova stahovat, chyba bude inde. Ja si este taky tyzden pockam, potom kuknem errata na stranke a nasledne skusim :)
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 06.11.2009 | 08:41
      Avatar olfi Linux Mint Debian 1, Windows 7  Používateľ
      Dobry den,
      Páni, ja som ani nenabootoval najnovsiu Mandrivu z LiveCD KDE a Gnome.
      Pri KDE LiveCD citalo 30 min. to som nevydrzal a Gnome sa dostalo az po ciernu obrazovku, kde zamrzol.
      Inak mam laptop HP Compaq 610 a na tomto notase idu len Ubuntu a Sabayon. Ostatne distra nemaju sancu.
      Ani na PC sa nedostal boot livecd dalej, pri citani sa rozvrcala graficka karta - celkom slusna - tak som to radsej restartol a nechal Mandrivu tak.
      Vsetko som skontroloval, napalenie dvd a cd ale nic nepomohlo.

      neviem co s tym
      • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 06.11.2009 | 08:54
        Maroš   Návštevník
        pozitivne na Mandrive je to ze wifi pripojenie ide hned z liveCD pripojit. v kubuntu su s tym problemi a ani som wifinu nespojazdnil. v mandrive mi zase nejde stvorsmerove tlacidlo na posuvanie stranky. dalo by sa to nejako spojazdnit?
        • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 06.11.2009 | 11:21
          Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
          Ako nechcem byt svina , ale som fakt rad ze namam jediny teky problem (uz by som si mysle ze som mantinel). Ozaj instalovali ste veriu free ci one (predpokladam ze powerpack nik nekupoval). Pocas insatalacie ma verzia free odkazala na online upgreat najakych balickov alebo na verziu one. ale nasledne po uspesnej instalacii som sa daleko nedostal (nenabehol system). Pri pokusoch s raid-om koniec ihned pri zaciatku instalacie..
          Inak ubuntu 9.10 hned na na druhy den po instalacii hodil kernel error , ale fici (momentalne som skusal aj raid , naslden upgreat z 9.04 na 9.10 a pohoda (s kubuntu skusenost nemam)... ale suse 11.2 sa blizi tak uvidime
          • Re: zlyhanie instalacie...mandriva 2010 06.11.2009 | 13:49
            orthe   Návštevník
            ja som už mandrivu inštaloval cca 30krát a nikdy sa mi toto nestalo keď tak tak čierne obrazovky atd ale vždy som to nakoniec nainštaloval....neviete skutočne niekto poradiť?