pojde mi linux na tomto ??,

Sekcia: Hardware a Drivery 07.11.2009 | 15:58
Avatar Tomáš ubuntu 7.04  Používateľ
Ahojte chcem si kupit novy comp na tomto letaku je pod nazvom "namakany komplat" bojim sa vsak tej grafiky...su na ati ovladace???aspon na tuto???dik za odpoved

http://www.praktik.sk/computer/flyer/aktualny_letak.jpg
    • Re: pojde mi linux na tomto ??, 07.11.2009 | 16:24
      jj   Návštevník
      jj su
    • Re: pojde mi linux na tomto ??, 07.11.2009 | 16:26
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      samozrejme ze su ovladace. a ak nebude fungovat v poriadku nieco na aktualnom jadre, tak si skusis inu distribuciu s inymi patchami alebo pockas na novsie jadro a pojde to. osobne by som dal skor prednost nvidii, no nemam ten pocit ze by bol s ati kartami daky velmi vyrazny problem na stolovych pc
    • Re: pojde mi linux na tomto ??, 07.11.2009 | 18:26
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      s ATI to ide pomalinky ale dufam isto dopredu :) aj ked Nvidia je vo vacsine pripadov lepsia volba co do ovladacov buducnosti sa popravde trosku zacinam obavat :) ale trosku by som sa obaval toho Epsonu co k tomu dostanes, ja osobne mam HP multifunkcne a ide vpohdoe aj samsung ide ako hodinky, no na epsony som pocul ze niektore maju problem s driverom, ak mate viac info tak napiste.
      • Re: pojde mi linux na tomto ??, 07.11.2009 | 21:24
        Radovan   Návštevník
        Ani nahodou nekupuj notebook s ATI, sice pojde grafika ale filmy a vsetko bude sekat. Odporucam iba grafiku NVidia. Rado.
        • Re: pojde mi linux na tomto ??, 07.11.2009 | 21:50
          Avatar xapoh Mint  Používateľ
          obaja spolubyvajuci maju ATI notebooky :) Jeden starsiu, tam ATI zrusila podporu takze bieda a druhy ma novsiu HDckovu radu tam boli problemy najme ked boli zapnute efekty prostredia, kde video bolo nepozeratelne, ale myslim ze bez efektov to slo relativne dobre. Ja mam Nvidiu som zatial v klude, az na to ze zijem v neustalom strachu ci mi vybuchne moje 8800kove jadro :D
        • Re: pojde mi linux na tomto ??, 08.11.2009 | 06:46
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Nestraš, dlhú dobu som mal ATinu 9200 a bol som s ňou nad mieru spokojný, teraz mám NVídiu, je rýchlejšia, ale napríklad v hrách kde je menu predvolené v 640x480 musím vždy editovať konfigurák a zmeniť nastavenie ručne (pretože nabehne out of range viď Glest a Warzone 2100), ale zas to pohodlie nastavenia a nástrojov je fakt konfortnejšie, NVídia je špička.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org