ako instalovat programy z suborov .tar.gz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.10.2005 | 23:12
.tar.gz   Návštevník
Ako sa instaluju programy z .tar.gz suborov? treba ich len rozbalit? alebo sa musia aj kompilovat?
    • Re: ako instalovat programy z suborov .tar.gz 15.08.2005 | 13:16
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      .tar.gz je archiv, v ktorom su zdrojaky, dokumentacia. treba ho rozbalit a zdrojaky v nom skompilovat.
    • Re: ako instalovat programy z suborov .tar.gz 15.08.2005 | 13:17
      m0d0r   Návštevník
      vacsinou ked ich rozbalis tak je tam subor nieco ako README alebo INSTALL staci si toto pozriet a zistis
    • Re: ako instalovat programy z suborov .tar.gz 15.08.2005 | 16:28
      lamer   Návštevník
      1. tar -xzvf xxx.tar.gz 2. cd xxx 3. ./configure 4. make 5. make install
    • Re: ako instalovat programy z suborov .tar.gz 15.08.2005 | 16:30
      lamer   Návštevník
      1. tar -xzvf xxx.tar.gz 2. cd xxx 3. ./configure 4. make 5. make install
      • Re: Re: ako instalovat programy z suborov .tar.gz 15.08.2005 | 21:39
        meno   Návštevník
        odkial ste si fsetci taky isty s tymi zdrojakmi? xxx.tar.gz moze byt kludne aj binar, je to obycajny archiv... hoci zvacsa zdrojak..., to sa lahko zisti z obsahu :)
        • Re: Re: Re: ako instalovat programy z suborov .tar 16.08.2005 | 12:07
          slackware   Návštevník
          ak je to binarny subor (ktory pouziva napr slackware) potom sa instaluje prikazom installpkg
          • Re: Re: Re: Re: ako instalovat programy z suborov 16.08.2005 | 17:00
            Avatar q-parser Gentoo  Používateľ
            ...alebo to moze byt shellovsky skript.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako instalovat programy z subo 25.10.2005 | 18:47
              HELP HILFE POMOOOOC   Návštevník
              Som uzivatel win (necakane) a dal som si linuxa mandrake 10.1. uz som to kedysi chvilku mal ale vtedy som bol bez netu a to nie je ono... som velky milovnik opery, ale neviem ako si ju na linux dat... mam stiahnutu operu pre zodpovedajuci balik, ale neviem KAM MAM NAPISAT MAKE som trosku zufaly... este nieco... mam KDE 3.2 a funguje mi na 1024x768. ja som ale zvyknuty na 1280x1024... neda sa mi to zmenit... pomoze mi niekto? dakujeeeeeeeeeeem
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako instalovat programy z 25.10.2005 | 19:44
                Avatar boro Ubuntu  Používateľ
                Z opery zdrojaky nebudes mat urcite, ale pokial viem, ak na ich stranke si mozes stiahnut rpm. Nepoznam celkom Mandrake, ale malo by sa to instalovat cez rpm -i xxx.rpm Pozri si pre istotu man.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako instalovat programy z 27.10.2005 | 15:02
                Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
                Pokial mas Mandrivu (mandrake) a nie si skuseny pouzivatel, snaz sa pouzivat predovsetkym rpm instalacne balicky. Daju sa potom pohodlne sparvovat cez Mdk control center. Co sa tyka rozlisenia monitora - znova ti odporucam spustit si mcc a spustit konfiguraciu monitora, kde si mozes vybrat farebnu rozlisenie, farebnu hlbku, typ monitora aj ovladac grafickej karty (ten nemen, pokial si nebudes na 100% isty tym co robis). Prijemnu zabavu pri objavovani Linuxu :-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako instalovat program 27.10.2005 | 18:49
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  no mam z toho taky pocit, ze uz len 10 rokov a je zo mna hotovy linuksak :D
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako instalovat pro 27.10.2005 | 18:54
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    rozlisenie ide... huraaaaaaaaaa skusim zhrnut moje ciele v linuxe: 0) nastavenie internetu (splnene) 1) instalacia opery (splnene) 2) nastavenie 1280x1024 (splnene) 3) instalacia open office 2.0 (zatial ee) 4) hacknutie stranky www.linuxos.sk (odklada sa :D)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako instalovat 27.10.2005 | 21:42
                      peter golis   Návštevník
                      4) naucis ma hackovat?
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako instal 27.10.2005 | 23:12
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        ja a hackovat? ak chces byt hacker tak najskor musis vediet preco nieco robit, ak chces nieco robit. a ak sa to chces naucit tak odo mna nie - nemam ta co naucit a od nejakeho hackera mam na kilometre daleko. radsej sa uc linux a vytvor si vlastne graficke prostredie :D
                      • RE: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako instalovat 14.02.2017 | 22:37
                        Avatar redhawk75   Používateľ

                        jasne ved hackujeme

        • Re: Re: Re: ako instalovat programy z suborov .tar 25.10.2005 | 20:10
          meno   Návštevník
          ano mas uplnu pravdu meno, z toho archivu sa nic zistit neda, leda tak nic, preto nie je jasne ci su tam zdrojaky, spakovane binarky alo aj rpm, hoci to by bolo zvlastne, ale preco nie, takze *.tar.gz je obycajny archiv a nic specialne v nom nie je, iba neco spackovane... komprende? stova musel by som to poriadne napisat!
        • RE: Re: Re: ako instalovat programy z suborov .tar.gz 10.02.2017 | 12:45
          Avatar navsteva   Návštevník

          aspon niekto scitany

          • RE: Re: Re: ako instalovat programy z suborov .tar.gz 14.02.2017 | 19:49
            Avatar trevor   Návštevník

            Očividne ti neprekáža vyjadriť sa k takmer 12 ročnému vláknu :)

    • Re: ako instalovat programy z suborov .tar.gz 27.10.2005 | 22:01
      marfo   Návštevník
      staci to rozbalit a potom make potom make install a ked nejde make tak sa to robi inak das prikaz ./[nazov suboru nie balicka]-installer