dual boot s 9.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.11.2009 | 14:05
Avatar martiner199   Používateľ
pred :-) potrebujem poradit ako by som nastavil ked mam aj linux aj XP aby pri štarte pc ako prvy os bol windows a po tych 30 sekundach sa zapne XP lebo inak sa vždy zapne ubuntu

dakujem (je to kvoli žene) ona použiva wind s nechce stale šipkami posuvať na wind pri štarte

pred tym ste to vyriesili editom hodnoty v prikaze boot /grub/menu.lst

ale taraz to nejde v 9.10poradte čo mam napisat do terminalu dakujem
    • Re: dual boot s 9.10 16.11.2009 | 14:24
      Avatar martiner199   Používateľ
      nemozem nič prepisat ziadne hodnoty lebo zevraj nemam opravnenie a pritom terminal je odomknuty a som pod rootom :((((((((((((((())
      • Re: dual boot s 9.10 16.11.2009 | 18:39
        nb8ax   Návštevník
        ahoj.
        do terminálu postupne zadaj: sudo su; nano /etc/default/grub (Tu sa ti otvorí v textovom editore konfiguračný súbor grub-u. Nájdi si tu položky grub_default - číslo defaultne spúšťaného OS a grub_timeout - čas v sekundách, za ktorý sa automaticky spustí defaultný OS) a uprav ich podľa vlastnej vôle. Na záver zmeny v konfiguračnom súbore uložíš kombináciou ctrl + o a zavrieš editor ctrl + x. Na koniec ešte spustíš príkaz update-grub, ktorý tebou vykonané zmeny uloží do /boot/grub/grub.cfg. Dúfam že som napísal všetko správne a že Ti to pomohlo.
        Prajem pekný deň.
        • Re: dual boot s 9.10 18.11.2009 | 00:01
          Avatar martiner199   Používateľ
          skusim dakujem ozvem sa inak prečo je to take zložite v 9.O4 som to prepisal a bolo