Instalacia Fedora 12 HDD

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.11.2009 | 15:15
jano   Návštevník
Zdravím,

Mám v stolovom počítači 3 HDD
Za každú cenu mi inštalátor chce zahrnúť sda a sdb do inštalácie, čo však nemôžem dovoliť, pretože na sdb sú dáta.
/ druhý disk chce za každú cenu formátovať, ak ich fyzicky odpojím, nastanú problémy s právami po pripojení bez ohladu na to, kde dám bod pripojenia/

ak zvolím vlastné a definujem neformátovať - inštalácia neprebehne korektne, alebo zamrzne

teraz je na sda dualboot XP/Fedora 11 a to ide korektne

čo by sa dalo s týmto robiť?
Ďakujem
    • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 15:23
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Zalohuj si data a skus upgrade Fedory 11 na Fedoru 12 ...
      Slackware
      • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 15:56
        jano   Návštevník
        Bohužial, s tým som začínal, ale to akosi škrípe, alebo som nečítal dobre
        a naviac z predchádzajúceho "preupgrade" nemám dobré skúsenosti

        Mňa to zaujíma aj z princípu čo to má znamenať a prečo ma to tlačí k formátu všetkých diskov a samozrejme nechcem prísť o dáta - to je neprijateľné
        • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 16:16
          Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
          Nebude to tym ze F12 ma default EXT4 ?

          Neviem len typujem sa mi zda ze som to niekde cital.

          Sam sa chystam na upgrade F10 na F12 len este neviem kedy si na to najdem cas.

          Preupgrade z F9 - F11 co som robil na druhom stroji bolo uplne bez problemov takze pojdem aj teraz touto cestou.

          Dufam ze sa nepopalim :)
    • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 17:03
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Napíš z čoho Inštaluješ F12:
      LiveCD
      DVD
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 17:08
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Všeobecne povedané, aj ja doporučujem upgrade z F11 na F12 pomocou DVD a s pripojením káblom do Inetu.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 18:02
        jano   Návštevník
        Mám DVD, rýchly net
        • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 19:07
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Takže nabootovať z DVD F12, zvoliť upgrade systému, pri súčasnom zapojení ethernet kábla do I-netu, nezabudni pozrieť si predtým aspoň z rýchlika toto:
          http://docs.fedoraproject.org/install-guide/f12/en-US/html/ch-upgrade-x86.html
          :-)
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 19:30
            jano   Návštevník
            Nebudem to inštalovať - skončil som u formátu - verím, že sa s tým niekto vysporiada a potom poradí, neviem

            Dáta zálohujem aj tak aj tak, preto sú tam 3 fyzické disky
            • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 19:34
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ano, aj tak sa dá

              (hoci tie vynútené formáty pre druhý sdb disk, o ktorých píšeš, teraz fakt nechápem, :-(
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 21:16
                jano   Návštevník
                Tak sa akosi v mojom prípade nedá, ani by som hádam nespal..... :-))

                Teraz sa systém zavádza z sdb, sda je teraz ten disk, ktory to chcelo formatnut silou mocou a sdc je ten so sifrovanym systemom

                Zvládol som to, len som zadefinoval sda aby mi pripojil do /home a mám pripojený disk sdc so šifrovaným systémom a sda nemôžem nájsť

                Tak do čoho som narazil: nemám 3d akceleraciu
                po prvom restarte sa spusta snad hodinu, potom uz dobre
                v pocitaci su dve sietovky, samozrejme vzal si tu ktora je v pci a nie tu na zakladnej doske / to ale nie je problem
                pripojenie k netu - mam 10M down, ale po instalacii max 100kiB - neviem co s tym zatial
                a drobnosti

                • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 21:27
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Sieťovku na motherboarde si si ošetril v BIOS-e , Jano ?
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Instalacia Fedora 12 HDD 19.11.2009 | 21:34
                    jano   Návštevník
                    samozrejme - to nie je novinka - na to spominam - kedysi davno mi toto robila Mandriva este na starom stroji