Wi-Fi ROUTER

Sekcia: Hardware a Drivery 21.11.2009 | 11:34
Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
Kúpil som Wi-Fi router WELL WRC3500_V2, všetko pekne ide, ako má, len mám úplne základnú otázku: Má sa vôbec vypínať? Nikde na routri ani v nastaveniach nie je možnosť vypnutia zariadenia. Je bezpečné ho mať teda stále zapnutý, aleb ho mám vypínať vybratím sieťového adaptéra z
el. zásuvky?
    • Re: Wi-Fi ROUTER 21.11.2009 | 11:54
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      nemal by byt problem, ze je stale Online ... myslim, ze ani to vela nespapa a drzi IP dlhsie, pokial mas dynamicku
      • Re: Wi-Fi ROUTER 21.11.2009 | 11:56
        Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
        No, práve, že mám statickú IP. Ale na tom sa asi nič nemení... asi sú na to tie routre stavané. Ale na noc môžem vypínať to bezdrôtové vysielanie, nie?
    • Re: Wi-Fi ROUTER 21.11.2009 | 11:54
      Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
      Bude stačiť, keď vždy na noc vo web rozhraní k routru označím možnosť "Zakázat bezdrátové vysílání", a normálne ho nechám zapojený do el. zásuvky?
    • Re: Wi-Fi ROUTER 22.11.2009 | 03:37
      Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
      Ešte ma napadlo... o to vypínanie mi ide v súvislosti s tým, že môj router sa nejak zohrieva. Je to normálne?
      • Re: Wi-Fi ROUTER 22.11.2009 | 04:17
        Avatar SaxX Kubuntu 9.10, Windows 7  Používateľ
        ja svoj cez noc vytahujem z el. zasuvky a ide potom v pohode...a samozrejme je normalne ze sa ti router zohrieva, to asi kazdy... ;)
        Supernatural is the best!!! Bojovník za slobodný software...
    • Re: Wi-Fi ROUTER 22.11.2009 | 12:23
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Kludne ho vypinaj cez noc. aspon si oddychne a ty sa nezobudis rano s bolestami hlavy ako ja ked som ho nechaval zapnuty.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: Wi-Fi ROUTER 22.11.2009 | 14:12
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      Ahoj, ja mam router od januara nonstop online. Teda obcas som ho vypol, ale to len preto, ze nevysiel nejaky pokus v nastaveni a musel som ho resetovat :-D
    • Re: Wi-Fi ROUTER 23.11.2009 | 17:54
      Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
      Tak díky všetkým za odpovede, aspoˇsa nebudem báť ho nechávať zapnutý alebo naopak - kludne ho vypínať :)
      Teraz som na niečo narazil: pred nedávnom som skúšal vytvoriť ad-hoc pripojenie ako zabezpečené, medzi PC (chcel som, aby sa cez môj PC prostredníctvom WiFi mohli na internet pripojiť ešte dva notebooky) a rád by som vedel, ako ho odstránim. Vytvorilo mi to niečo ako "Pripojenie k miestnej sieti 2", ktoré sa nedá odstrániť. Štve ma to len z dôvodu, že to nevyužívam a z toho, že to vysiela signál a zbytočne. Je možné toto ad-hoc zmazať?
      • Re: Wi-Fi ROUTER 24.11.2009 | 14:21
        steev   Návštevník
        A ty si sa pripajal vtedy káblom? Teda nikdy som to neskúšal, ale myslím, že by nefungovalo pomocou jednej wifi karty sa aj pripajat na net a este aj vytvorit druhe ad hoc pripojenie:) skusal si to cez ifdown? ked si das ifconfig, zobrazuje ti aj to pripojenie ad hoc?