ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.11.2009 | 00:41
maly Janko   Návštevník
Ahojte, Uz niekolko krat v minulosti som sa pokusal Upgrade Ubuntu cez internet a vzdy to narobilo dost vela problemov a vzdy som si musel stiahnut, napalit a nainstalovat nanovo... Preco to robi problemy upgrade z netu? Co je tepsie teda napalit image na CD a odtial to aktualizovat? Alebo napalit image a preinstalovat to? Ale potom mam tam poinstalovane programy a tie musim instalovat nanovo. Alebo sa to da nejak zalohovat a potom len prekopirovat naspat? Teraz stojim zase pred aktualizaciou z 9.04 na 9.10 a bojim sa ze mi to narobi zase neplechu. Hodilo by sa hodit tuto temu aj do databazy znalosti... Je vela ludi co ma problemy po Upgrade z netu, staci ked si to tu potom pozru :)
Chcem mat nove ubuntu ale chcem mat tie iste programy a nastavenia bez toho aby mi nieco neslo :)
    • Re: ubuntu 28.11.2009 | 11:27
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      Ak mas problemy pri upgrade ubuntu, tak asi mas taku kombinaciu hardwaru (pripadne aj nestandardneho software), s ktorou v Cannonicale pri testovani neratali. Ak nechces riskovat, tak si radsej stiahni nove cd a preinstaluj.

      Ako si zachovat programy a nastavenia? Zalohuj si /home a /etc. Pomocou prikazu dpkg --get-selections,
      zistis ake maliky mas nainstalovane teraz, cize vystup z toho programu si zalohuj. Potom si nainstaluj nove ubuntu a pomocou prikazu dpkg --set-selections si mozes nastavit baliky, ktore sa maju nainstalovat opat (asi budes musiet z toho odstranit nejake baliky, lebo budu v konflikte s tymi, co su v novej instalacii, ale to poriesis). Potom si nahraj svoj novy /home, a pripadne pozri zmeny v /etc (ale urcite to nepreplacni starym /etc) a uprav pripadne konfiguraky, ak si tam robieval nejake zmeny.

      Ja osobne vzdy updatujem a este som nemal problemy, ale to mozno preto, ze mam stary a tuctovy hardware:-)
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!