Tray icons

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.11.2009 | 13:12
Gregor D.   Návštevník
Zdravíčko, mám menší problém s "oblasťou upozornení". Konkrétne teda s ikonkami (pidgin tray icon, opera a podobne). Ikonky nemajú vôbec priehľadné pozadie a to ma štve, nehodí sa mi to k téme keď majú 2-3 ikonky biele pozadie.
Neviete kde môže byť chyba?

Používam ubuntu 9.10

ĎAKUJEM
    • Re: Tray icons 28.11.2009 | 14:02
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      u mna v KDE4 ma napr Opera (pidgina nepouzivam, tak neviem) priehladne pozadie v tray-i.

      takze problem bude skor v GNOME, pripadne v Ubuntu (ak nieco upravuju). samotna ikona (Opery) je podla mna OK.
      • Re: Tray icons 28.11.2009 | 14:23
        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
        pozuvam GNOME a ten problem pidgin u mna nema (operu nepouzivam, neviem).
        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
        • Re: Tray icons 28.11.2009 | 14:26
          Gregor D.   Návštevník
          Skúsil som aj nové ikonky, ale nepomohlo to, proste ma stále biele pozadie :(
          Aj pidgin, aj opera a aj Firestarter. Všetky :(
          • Re: Tray icons 28.11.2009 | 15:12
            Dragon   Návštevník
            Ja sa tiez podelim zo svojimi skusenostami: pouzivam Ubuntu 9.10, Gnome, Operu a Pidgin a vsetky ikonky mam uplne v pohode...
    • Re: Tray icons 28.11.2009 | 15:40
      Avatar ilmaris Ubuntu 9.10  Používateľ
      Ja som nedavno upgradol na 9.10 a jedna z veci co sa pokazila bola aj ikonka pidgina. Tiez mam na nej biele pozadie, ale dokazem sa cez to preniest..Netusim cim to moze byt sposobene...
    • Re: Tray icons 28.11.2009 | 16:18
      Gregor D.   Návštevník
      No mne to vadí dosť, ale nie len to. Napr. keď dám z horného menu Systém tak tam nemám ikonky vôbec. Niekde mi chýbajú a neviem prečo. 9.10 som nainštaloval normálne, žiadne chyby až časom prichádzam na nejaké :(
      To, že niekto napíše. že jemu to ide mi moc nepomôže :"( na notebooku mi ide úplne všetko a žiadne chyby čo mám tu, tak nemám.
      • Re: Tray icons 28.11.2009 | 18:24
        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
        V menu Systém nemám ikony ani ja. Mám archlinux a myslím, že to je odvtedy čo sa mi updatlo gnome na 2.28 . Ikona pidgina má odvtedy biele pozadie. Opera mala tiež ale jej updatom na 10.10 sa to vyriešilo. Mňa to ale nejako netrápi, takže som ani nehľadal riešenie.
        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
        • Re: Tray icons 28.11.2009 | 20:17
          Gregor D.   Návštevník
          Ok, tie ikonky v systéme som už vyriešil. V tomto návode to je
          http://www.youtube.com/watch?v=j-3wHQ8rX7I (Približne 2:20)

          Ale pidgin a ostatné ikonky sú stále s pozadím a to som skúšal už všelijaké návody :(