DVD DL

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.12.2009 | 11:27
atheros   Návštevník
Mám problém pri napalovaní dvojvrstvových DVD. Mám Ubuntu 9.04 a v brasero mi pri vypalovaní po chvílke vypíše input/output error, skúšal som aj gnomebaker no ten mi hned ako dam napalovať vypíše error, tak som skúsil k3b a celkom to išlo až do polovice potom tieš vypísalo hlašku error, pritom moja napalovačka dokáže aj DVD DL napáliť a pozeral som aj na nete niečo len vždy to boli anglické stránky čo prave tento jazyk nie je moja silná stranka. Pozeral som aj dvd+rw-tools a su na aktualnej verzii. tak neviem kde je chyba. myslel som si že to bude koli tomu že davam napalovať viac dat ako sa zmestí na DVD ale nie je to tak, vždy ostane asi 50 MB ešte volné. Nevie niekto kde može byť chyba??
    • Re: DVD DL 04.12.2009 | 14:16
      Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
      No to iste riešim teraz ja doma. Tiež mám podporu DL a pritom ani na windowse mi to akosi nechcelo ísť. Teoreticky akákoľvek DVD mechanika by mala byť schopná vypáliť dve vrstvy, lebo len napáli do konca prvú, zaostrí na druhú a pokračuje. Nič viac. Mám v mojej aj najnovší firmware ale akosi nejde...netuším. Ale keď vložím DVD DL tak ho rozozná že to je 8.5GB médium tak neviem naozaj.
      http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
      • Re: DVD DL 04.12.2009 | 16:48
        Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
        Zhodou okolností mám rovnaký problém. Nemáte náhodou mechaniky LG? Mne blbne LG-na, mám aj druhú mechaniku, tuším Sony, a tá nepáli len na niektoré značky DL DVD-čiek
        • Re: DVD DL 04.12.2009 | 17:35
          jano   Návštevník
          Nepoužívam Brassero /INPUT/OUTPUT ERROR/ ale k3b /je síce pre KDE/ a gnome vo Fedora 12, vypalovačku LG a funguje korektne.
          Kedysi sa podobne správala NEC, ale stačil upgrade firmware

        • Re: DVD DL 05.12.2009 | 00:04
          atheros   Návštevník
          No hej mám LG mechaniku ale v druhom PC je tieš LG a je tam windows a v pohode mi to napalilo, aj to k3b mi napalovalo, len v polovici ako malo ist na druhu vrstvu tak mi hodilo error tak som z toho jelen. :(
        • Re: DVD DL 05.12.2009 | 11:07
          atheros   Návštevník
          Opravujem sa v notebooku mam napalovačku len neviem aku lebo nie je na nej napísany výrobca.
          • Re: DVD DL 05.12.2009 | 13:53
            WlaSaTy   Návštevník
            To nevadi, v dnesnej dobe sa vela krat uz nejedna o vyrobcov ale len o predajcov. Samotne vypalovacky sa vedeli podpisat po kabli, takze pohladaj vo vypise prikazu dmesg nieco o nej, alebo si to daj vypisat napalovacim programom.
            • Re: DVD DL 05.12.2009 | 19:43
              atheros   Návštevník
              no mam Optiarc DVD-RW AD-7530B. inak ma tak napadlo že či to nebude firemwarom, ale z napalovaním klasickych CD a DVD nemam problém len taraz pri DVD DL mi to blbne. tak neviem či to je systemom že niečo je zle nastavene alebo niečo treba ešte doinštalovať alebo niečo iné mi to robí :(
              • Re: DVD DL 05.12.2009 | 22:47
                Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                Ja mam tiež LG a z napaľovaním CD/DVD nemám problém žiadny a z DVD DL problém je. No priznám sa že doteraz som sa snažil napáliť len jedno DVD DL a je to konkrétne Maxell DVD+R DL. Takže ešte skúsim iné médium a potom budem robiť závery. Totiž na tomto mi nechce vypáliť ani jednú vrstvu. Ani v Linuxe a skúšal som aj ikspéčko a nič.
                http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                • Re: DVD DL 08.12.2009 | 21:27
                  atheros   Návštevník
                  No ako Maxell su celkom v pohode DVDčka, a keby niečo bolo že nekompatibilne alebo čo tak mi ho nenapali do polovice a potom error ale by mi to hned na začiatku už nechcelo napalovať :( tak ja som z toho jelen
                  • Re: DVD DL 08.12.2009 | 21:53
                    Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                    Dnes som si kupil nejake ine a nejde mi zas :( a pritom by mechanika podporu mala mať. A zas mi nechce vypaliť ani jednu vrstvu.
                    http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux