Z Linuxe. do XP>>?

Sekcia: Hardware a Drivery 04.12.2009 | 15:39
Avatar slovaky22   Používateľ
Zdravim chcel by som sa opytat ci nemate skusenost s dajake porogram Chcem program, ktorý umožňuje Windows XP číta Hardsk externé beží na Linuxe... lebo mam v nom data a chcem ich dostat na PC bez toho aby som to data stratil alebo formatoval ten disk >>
dakujem vam velmi pekne za pomoc>
    • Re: Z Linuxe. do XP>>? 04.12.2009 | 15:43
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak to dobre chapem... mas externy pevny disk, mas na nom linuxovu particiu a chces, aby to mohol precitat windows xp?

      je potrebne vediet aky presne je tam system suborov - nasledne staci hodit do google nieco nasledovne: "read ext3 in windows xp"
    • Re: Z Linuxe. do XP>>? 04.12.2009 | 15:45
      Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
      • Re: Z Linuxe. do XP>>? 05.12.2009 | 02:01
        Avatar slovaky22   Používateľ
        no tak to je >> ja mam satalit ktore je na linox mam externe hardisk na neho prepojene a som mal pred tim porogram ktore sa dalo ho instalovat na XP a axiptoval ten hardisk aj ked bol formatovane na linkox >> to znamena ten hardeisk je nalinox formatovane znamena fonguje na linox normalne >>>> a ked ho prepojim na XP tak zapneem tan porogram a normalne aj XP ho zpoznal to znamena aj to dalo stahovat vsetko a tak >> a ja som inestaloval nove w XP a som stratil ten porogram a neviem ako sa volal ani jeho menu>> ale mal take log ako lonex> tako je to cela historia>>>
        tako kto zna da co take nich ma poradi lebo mi skrtca cas a chcem uz to mat za seba prosim pa porate >>
        a prepacte za moja slovencina ze velmi zala ale sa sanyim >> dakujem vam vsetkim>> mohamed
        • Re: Z Linuxe. do XP>>? 05.12.2009 | 13:59
          WlaSaTy   Návštevník
          Ahoj Mohamed,
          ten program by mal byt poskytovany vyrobcom daneho zariadenia. Vzhladom na to ze je to ale standardny Linuxovy disk mozes pouzit aj bezne programy. Clanok o nich ktory je plny obrazkov, ponukol link v prvej odpovedi, stacilo kliknut na tlacitko a prejst najdene dokumenty. Nepredpokladam ze anglicky jazyk bude pre Teba problem.
          • Re: Z Linuxe. do XP>>? 05.12.2009 | 14:40
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            a ak ano, tak mam podobnu odpoved:

            Gooooooooogle
            • Re: Z Linuxe. do XP>>? 05.12.2009 | 20:14
              WlaSaTy   Návštevník
              Ahoj Peto,
              Myslim ze Ta neprekvapim, ked napisem, ze tvoja reakcia sa dala ocakavat. Ale co priniesla okrem vrznutia stolicky?
              • Re: Z Linuxe. do XP>>? 05.12.2009 | 21:05
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                neprekvapilo ta, ze som pomohol s najdenim informacie a nasledne aj s prekladom? no ani mna to neprekvapilo. som uz raz taky - dobrak od kosti.
                • Re: Z Linuxe. do XP>>? 05.12.2009 | 21:19
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ano, neprekvapilo ma ze si s prehladom dodal uz zverejnene riesenie. Len prisvojenie zasluh Ti nevyjde.

                  Mimochodom, uhadnes co bolo podstatou otazky?
                  • Re: Z Linuxe. do XP>>? 06.12.2009 | 00:57
                    Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                    s prehladom dodal uz zverejnene riesenie?

                    o com to trepes preboha?
                    • Re: Z Linuxe. do XP>>? 06.12.2009 | 12:30
                      WlaSaTy   Návštevník
                      To riesenie, ktore si ponukal, bolo v prvom prispevku. A ako si reagoval Ty? Hranie sa na nechapaveho tvoj obraz len podpori.

                      • Re: Z Linuxe. do XP>>? 06.12.2009 | 16:11
                        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                        a pozrel si si aj casy tych prispevkov?


                        moj bol 2 minuty po prvom. teda pribudol v case, ked ja som svoj pisal.

                        najprv premyslaj, kym nieco take nabuduce vypustis na web, OK? (a teraz to nemyslim v zlom, casto sa to zide aj v realnom zivote - pretoze ak sa chovas tak, ako sa chovas, tak musis byt pre mnohych ludi velmi velmi neprijemnou osobou)
                        • Re: Z Linuxe. do XP>>? 06.12.2009 | 16:48
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Aha, tak toto je u Teba novinka. Vyhovorka na to ze minimalne dve minuty pises jednu vetu. Radsej nebudem provokovat a pytat sa kolko Ti bude trvat napisanie vianocnych a novorocnych priani, asi by si sa citil nesvoj.

                          Mimochodom, rozmyslal som o tom. A zaujimalo by ma ci sa niekedy dostanes do pozicie v akej bol zadavatel. Ine pismo, iny jazyk. A odpovedou je "najdi si". Ked budes v zahranici a budes sa potrebovat spytat na cestu, tak si spomen na to ako sa tu chovas.
                          • Re: Z Linuxe. do XP>>? 06.12.2009 | 16:55
                            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                            link "Gooooooogle" nie je link najdi si.. ja som mu to rovno aj nasiel.. aspon si si na to klikol, alebo len melies bez dokazov.

                            a ano, pisal som to 2 minuty. najprv som zadal do googla poziadavku aby som zistil, ci to vrati relevantne dokazy (otvoril som prvy a treti a zbezne presiel obsah). potom som to dal do "vygooglim to za teba" a link som vlozil do prispevku. myslim, ze 2 minuty (mozno aj viac) je viac nez adekvatna doba.

                            posledny odsek nejdem komentovat, zjavne si nepochopil. nevadi, mozno raz.
                            • Re: Z Linuxe. do XP>>? 06.12.2009 | 17:07
                              WlaSaTy   Návštevník
                              Skus sa zamysliet nad tym, o com bola ta animacka co si ju tam dal, ako funguje vyhladavac a co teraz tvrdis. Zadat nieco do vyhladavaca a najst nieco je radikalny rozdiel.

                              Ja som Ta pochopil, aj s Tou tvojou blbou naladou ktora sa zacala prejavovat hned po tom, ako Tesco Mobile zacalo podnikat na Slovensku. To mas naozaj taky velky problem s O2 alebo sa jednalo len o nahodu?

                              Mimochodom, skus porozmyslat nad tou analogiou ktoru som spomenul. Mozno potom pochopis ako si sa choval.
                              • Re: Z Linuxe. do XP>>? 06.12.2009 | 17:26
                                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                                co do toho pleties nejake tesco? si retardovany alebo nevies pochopit rozdiel medzi tesco, O2 a linuxom? boze, co to dnes rastu za ludia?

                                ja som mu nasiel vysledok, dokonca mnozstvo vysledkov, stacilo len kliknut. to uz hadam zvladne - napriklad hne dna prvy vysledok.
                              • Re: Z Linuxe. do XP>>? 06.12.2009 | 19:37
                                Avatar slovaky22   Používateľ
                                Ďakujem vám všetkým za pomoc