Ubuntu sa nechce nabootovať

Sekcia: Hardware a Drivery 07.12.2009 | 10:58
Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
Ahoj, pred malou chvilou som si nainstaloval aktualizacie na Ubuntu 9.10. Vsetko v poriadku preslo a skončilo, počitač sa chcel reštartovať. No a po reštarte hodi stadardne vyber Windowsu a Ubuntu. Dam ubuntu a vyhodi toto:

GNU GRUB version 1.97~beta4
[Minimal BASH/like line editing is supported. For the first word, TAB list possible command completions. Anywhere else TAB list posible device/file competions.]

sh: gub>

Ked dam tam tak sa z toho neviem vysomarit, snazil som sa mu tam daco pisat ale reaguje akurat na reboot. Neviete co s tym je? Pred par dnami mi spadlo Ubuntu, len pisalo inu hlasku, cele som ho preinstaloval na novo. Vie mi niekto poradit aj inak ako, ze mam cele ubuntu nainstalovat od znova? Uz ma to padanie Ubuntu zacina riadne srat.
    • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 11:04
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mal som podobny problem, boot zbehol, zacalo mi to nadavat pri starte X servera ... skus v grube na zaciatku, co sa ti zobrazi editovat ten prvy riadok s ubuntu (cez pismeno e), otvori sa ti dalsia ponuka, kde ides na druhy riadok (zacina kernelom) a opat zvol pismeno e, nasledne chod na koniec riadku a prepis ro na rw, stlac ESC a nabootuj za pomoci stlacenia pismena b.

      ked sa ti podari nabootovat, zaktualizuj system. daj vediet ako si dopadol ...
      • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 11:14
        Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
        Ako editovať? Ked napisem e za sh: gub> tak vypise ze ten prikaz nepozna.
        • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 12:11
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          ale na uvodnej, kde ti ponuka na vyber medzi Ubuntu a MS Win
          • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 16:24
            Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
            No na uvodnej obrazovke mi zobrazi len vyber Ubunut alebo Windows. Okrem toho vyberu mozem stlacit len F8, cim sa dostanem len k Winodwsackemu spustaniu ... Ked zvolim Ubunut hned to hodi tu hlasku
            • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 16:56
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              na spravnej obrazovke nespravny krok ... este raz citujem ..:

              skus v grube na zaciatku, co sa ti zobrazi editovat ten prvy riadok s ubuntu (cez pismeno e), otvori sa ti dalsia ponuka, kde ides na druhy riadok (zacina kernelom) a opat zvol pismeno e, nasledne chod na koniec riadku a prepis ro na rw, stlac ESC a nabootuj za pomoci stlacenia pismena b.
              
              • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 17:51
                Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
                takze spravna obrazovka je toto? Tam mozem tak max enter pri Ubuntu stlacit a potom mi okamzite hodi tuto obrazovku. A tam ziadnu ponuku okrem toho ked stalcim TAB nemam.

                A co sa zas s tym stalo, krasne bezalo ziaden problem a stiahnem aktualizacie, restartnem a ostanem vysiet na tej obrazovke. Ci to len moj pocitac sa tam s niecim nezhodol? Nechcem zase 2 hodiny instalovat Ubuntu a potom zas o týzden pridu nejake aktualizacie a stane sa to iste. Este ze mam data na samostatnom disku, vidim ze to je asi zase na preinstalovanie Ubuntu, co?
                • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 19:29
                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                  otazka ... instaloval si Ubuntu PRED alebo PO instalacii XP ?
                  • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 19:34
                    Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
                    Najskor win, potom Ubuntu.
                    • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 19:38
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      cize ked len so sipkou zvyraznis Ubuntu a sltacis e, tak to nic nespravi? lebo pozeram, ze nejak divne nastavilo ten grub (editoval si ho?)
                      • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 22:18
                        Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
                        Ano siel som na to so sipkou a stlacal e, ale nic to nerobilo. Inak nevim, nijak som nic neupravoval. Stale to mam takto, vyberiem Ubuntu a hned to hodi spustac a nabieha. I ked, ked som si dal novu verziu 9.10. Tak som tam mal 2 vybery. To co som odfotil a este jeden kde mi pisalo aj viac vyberov. Asi toto myslis ty. Ked mi posledne spadolo Ubuntu tak som sa k tomu dalsiemu vyberu dostal, ale nemal som tam ulozene predoslu verziu jadra (aspon tak mi to tu niekto vysevtloval) Takze dnes rano ked som sa odhodlal teda nainstalovat aktualizacie po tyzdni aj daco, tak som sa spoliehal ze ked sa to posere tak tam mam ten starsi spustac ... 2x 2 vybery (z toho jeden recovery) s tym ze jeden mal na konci 15 a druhy 14, a potom este raz Windowsacky (ktory nebol funkcny) .... No problem je ze to tam nieje a sere ma ze sa vsetko riadne nainstalovalo, pytalo restart a dojebalo sa.

                        ... no proste ak sa v tom vyznas tak co s tym? Co je najednochusie? Znova preinstalovat ubunut asi, co? A co mam spravit aby sa mi zase nestalo toto iste? Lebo ako po pravde teraz mi to zili netrha, ale ak to zase takto skolabuje tak sa asi zas vratim na Windows, ten ide spustit aspon v nudzovom rezime ked sa posere .... :(
                        • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 22:35
                          Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                          Skús preinštalovať grub viď. : http://www.linuxos.sk/forum/8913/index.html a riaď sa tým, čo napísal užívateľ "---". Daj vedieť ako si dopadol.
                          It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
                        • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 07.12.2009 | 22:37
                          pagáč   Návštevník
                          Použi toto Možno použiť z cd aj z windowsu. 100% spoľahlivé !!
                          • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 08.12.2009 | 13:04
                            Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
                            Nainstaloval som si ten programik, skusal som cez neho, ale nejak vobec neprcoval tak jak ma.
                            Nic no dakujem za rady uz sa mi potom nechce pátrať idem si to nahodit na novo ...
                            • Re: Ubuntu sa nechce nabootovať 09.12.2009 | 09:49
                              Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                              No prcovať veľmi ani nemal, ale dobre aj tak ako to urobíš... Reinstall je vždy jednoduchší, ako vyriešiť problém ;-)
                              It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...