nový kernal

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.12.2009 | 15:07
peter   Návštevník
Používam LinuxMint 8 a zaujímalo by ma, ako sa v danom distre aktualizuje kernel? Momentálne používam jadro 2.6.31-14. V Synapticu je dostupná verzia 2.6.31-16. Po nainštalovaní sa však v grube novonainštalované jadro 2.6.31-16 neobjaví. Správca aktualizácií tvrdí, že systém je aktuálny...
    • Re: nový kernal 14.12.2009 | 16:01
      Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
      Ak sa smiem opytat tak naco nieco konkretne ti nefunguje alebo len tak?

      Bud si ho das ten mint zupdatovat a mozno tam ten kernel bude nakompilovany, potom je asi tato otazka zbytocna. Asi sa pitas ako si ho nakompilovat tak toho je na internete popisaneho dost len si ho das stiahnut z kernel.org. A budes pokracovat podla nasledujucich stepov: How to: Compile Linux kernel
      • Re: nový kernal 14.12.2009 | 16:34
        peter   Návštevník
        To bola otázka len zo zvedavosti. Predtým v ubuntu bol nový kernel ponúkaný v rámci aktualizácií, tak ma to zaujímalo...
        • Re: nový kernal 14.12.2009 | 18:23
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          To ze v GRUBe mas napisane ze pouzivas 2.6.31-14 neznamena ze ho pouzivas.. Popr. ak si ho nainstaloval a nemas ho zavedeny, staci ho zaviest pozmenenim grubu..

          v konzole po zadani uname -r zistis, ake jadro pouzivas ( ja 2.6.31.6-166.fc12.i686 )
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people