pomožte mi

Sekcia: Programovanie 03.01.2010 | 13:27
wolly   Návštevník
potrebovala by som pomoc s tymto programom nemate napady ako to nakodit
Vytvorte program na simuláciu činnosti zmenárenského automatu.

Automat umožňuje vymeniť zvolenú cudziu menu za EURo. Automat vyžaduje na činnosť 3 súbory:

* kurz.txt: aktuálny kurzový lístok /vo formáte: skratka, názov krajiny, kurz/,
* zasobnik.txt: aktuálny stav zásobníka bankoviek a mincí /vo formáte: denominácia, počet/
* stav.txt: objem peňazí v cudzích menách zhromaždený v automate /vo formáte: skratka, suma/

Automat si účtuje za výmenu poplatky 2 % percentá zo zamieňanej sumy, minimálne však 1 EUR + zaokrúhľuje sa suma v EUR nadol podľa zvolenej minimálnej denominácie.

Po spustení programu sa používateľovi zobrazia dostupné meny s aktuálnymi kurzami. Po zvolení meny a obnosu automat zobrazí používateľovi netto sumu v EUR a účtovaný poplatok. Ak nie je možné sumu vyplatiť z dostupných mincí, vypíše sa chybové hlásenie a program skončí. Po súhlase program simuluje výdaj bankoviek a mincí: vypíše používateľovi, koľko akých bankoviek a mincí dostane, tieto odpočíta z dostupnej zásoby. Stav mincí sa po úspešnom vyplatení peňazí uloží do súboru zasobnik.txt. Prijaté peniaze sa aktualizujú do súboru stav.txt.

Pokročilejšie automaty umožňujú režim pre obsluhu po zadaní "tajného" PINU, pričom obsluha vie doplniť stav zásobníkov, vybrať zhromaždené peniaze, aktualizovať kurzy, a pod.
    • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 13:31
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      No ved zadanie je velmi dobre definovane, v com je problem? Nevies to nakodit vobec alebo mas problem len s nejakou castou?
      #! /usr/bin/env python
      • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 13:37
        wolly   Návštevník
        nieje to moj obor vobec to neviem ani len zacat bolo by faj keby aspon nejaku cast by mi niekto pomohom urobit
        • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 13:45
          Avatar omdzor #!  Používateľ
          Este jedna vec: v akom jazyku to mas urobit?
          #! /usr/bin/env python
          • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 14:02
            wolly   Návštevník
            v C-čku
          • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 14:04
            peter   Návštevník
            a nebolo by zle keby vedel ake UI chce...
            • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 14:07
              wolly   Návštevník
              ui??? vravim nieje to moc moj svet potrebujem to ale k jednej skuske
              • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 14:10
                Avatar omdzor #!  Používateľ
                No nie je to progrm na hodinku... UI znamena, ze ako ma vyzerat komunikacia s uzivatelom toho automatu/programu. Staci aby to bola konzolova aplikacia?

                Zda sa mi inak nelogicke, ze ak to ni je tvoj odbor, mas vytvorit takyto celkom komplexny program ku skuske...
                #! /usr/bin/env python
                • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 14:13
                  wolly   Návštevník
                  je to moj odbor ale nieje to moj obor akože mal by som to vediet ale neviem ano konzolova aplikacia staci
                  • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 15:38
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    jejda, tu si nam uz nejak zmuznela ...
                  • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 15:40
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    odkial si, ze by si sa s niekym stretla a mozno ta aspon naviguje?
                    • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 15:44
                      wolly   Návštevník
                      z okolia lv a nemam nikoho takeho stačilo keby aspon nejaky zaciatok niekto nacrtol alebo nejake gro programu aby som daco mala
        • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 16:37
          jeje   Návštevník
          Katedra aplikovanej informatiky a výpočtovej techniky
          Fakulta elektrotechniky a informatiky
          Slovenská technická univerzita Bratislava

          a nie je to vôbec tvoj obor? Bolo by fajn keby aspoň čo to spravené tu dal, a potom niekto napíše ako dalej či kde chyba.
          Nechcem rýpať, ale C-čko tam sa nepreberá?
    • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 15:42
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
    • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 16:41
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ale programatorske defky nerobia zadarmo.
      • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 16:54
        wolly   Návštevník
        a čo zato chceš?? hm???
        • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 17:03
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ja nic, cez vikendy nerobim a cez tyzden sa cudzimi projektmi nezaoberam. a navyse nie som defka.
    • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 17:13
      Avatar w0t4n Debian 5  Používateľ
      Ono principialne to nie je az take zlozite len dlhe. S tym sa treba vyhrat neviem ci najdes niekoho kto ti to na pockanie spravi. Keby si sa o nieco pokusila sama tak uz nie je problem ta dostat na spravnu cestu ale takto od piki
    • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 17:37
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      Vidim, ze sme spoluziaci ;) Mohla si to sem napisat skor (nie v ten den, ked sa to odovzdava)
      Par ludom som uz s tymi zadaniami pomohol. Jednemu chalanovy som napisal taky minikod, ktory to retie zadanie splna tak z pätiny )

      tu je: http://www.pastebin.cz/97046814611a41

      ( naschval som tam nepouzil datove struktury, pracu s dynamickou pamatou, makrokonstanty,
      aby profesor uveril, ze to napisal clovek, ktory sa len ese zacal ucit C-ecko )

      PS:
      mozno ked sa este dnes vecer vratim, napis napisem ti tam toho viac,
      keby nieco ozvy sa na moj email v profile na tomto diskusnom fore.
      • Re: pomožte mi 03.01.2010 | 17:48
        wolly   Návštevník
        aj si mi na hodine raz pomahal mne to nejak nejde vobec :D:D:D:D a dneska som sa dozvedela že nestacia tie body že treba aj toto odovzdat preto som to sem hodila dnes