Problém Ubuntu vs. ATI

Sekcia: Hardware a Drivery 04.01.2010 | 17:53
Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
HW: Asus F5RL, 3gb RAM, ATI radeon xpress 1100, HDD 320gb + 1tb ext.
OS: Ubuntu 8.10 Intrepid Ibex

Zdravim,
uz rok aj nieco ficim na Ubuntu 8.10 - nesiel som na novsie kvoli problemu s driverom na grafiku (zvolil som si lahsiu cestu a neriesil som problem). Rad by som ale presiel na novsiu verziu, ked uz nie 9.10 tak aspon 9.04 ale neviem ako nainstalovat ovladac a myslim, ze s tym bude problem. Som odhodlany vyriesit problem (ak sa da), googlit a hladat, ale potrebujem usmernit. Na stranke ati nie je driver priamo na moju grafiku x1100, ale len na x800 a potom az na x1300 - neviem ktory mam zvolit (mozno som len ja sprosty - nerozumiem sa do toho). A ked uz si aj jeden zvolim, tak ked som pozeral na ich installation instructions tak podporovane OS su tam pisane openSUSE a redhat (pre najnovsi driver,ked som pozeral starsie tak je to tam tak isto - nie som si isty,ci ta brozurka nie je pre vsetky rovnaka). Potrebujem teda poradit, co mam hladat, aky driver alebo kde a tak isto ako sa to vlastne instaluje (a ci to vobec pojde). S tou grafikou mam cely cas problem, este ked som na zaciatku pouzival compiz, tak mi sekali filmy a nevedel som preco...potom som to riesil cez compiz-switch (ked som vypol compiz islo to v pohode). Teraz uz compiz nepouzivam kvoli tomu, ze mam dva monitory a to mi uz grafika nezvlada. A ked nenainstalujem ovladac, nedokazem nastavit druhy monitor. Prakticky som s 8.10 spokojny ale mal som chvilu 9.04 a mam pocit ze ta ext4 a celkovo system je o dost rychlejsi. Uvital by som keby ste mi poradili ako na to.
Vopred dakujem
Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
    • Re: Problém Ubuntu vs. ATI 04.01.2010 | 21:28
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Dve rovnaké otázky vo fóre pod sebou, ak nedokážeš zbadať ani toto, tak asi ťažko niečo vyriešiš.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Problém Ubuntu vs. ATI 04.01.2010 | 23:29
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        na www.wiki.ubuntu.cz najdes navod ako riesit ati karty ...
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Problém Ubuntu vs. ATI 05.01.2010 | 13:59
          Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
          ja som si to vsimol, ale az po zalozeni, ved uz som pisal aj do tej druhej ... vtedy neboli pod sebou...
          Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!