Webcam v Skype nejde inak ide OK

Sekcia: Konfigurácia 07.01.2010 | 13:48
Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
Nazdar, mam taku jednoduchu Webcamerku, Webcam eye od Geniusu. Problem je ze pod inym programom ako Skype bezi pekne, ale pod skypom ukazuje len zltozelenu machlanicu, kde len tazko rozpoznat obraz. Ako by mal Skype vlastny a zaroven zly driver na tu cameru. Co s tym?
    • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 07.01.2010 | 13:49
      Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
      A este som zabudol napisat ze mam Ubuntu 9.10
    • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 07.01.2010 | 14:08
      Avatar fraxinus Debian 5.0  Používateľ
      hod sem vypis lsusb
      I am not here. Isn't here just there without a t?
      • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 07.01.2010 | 20:04
        Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
        skus skype spustit tymto prikazom (pravda musis mat instal libv4l aj v 32 verzii) mne to pomohlo

        LD_PRELOAD=/usr/lib/libv4l/v4l1compat.so skyp
        • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 08.01.2010 | 08:25
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
          Presne, Skype pre Linux beží ešte na historickom v4l, a ostatné programy Ti bežia pod v4l2, to je problém salátov zo Skype, ale mali by uvolniť GUI pod open source, možno sa tak už aj stalo, tak sa to určite vyrieši.
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 30.01.2010 | 22:01
          gabriel   Návštevník
          super, pomohlo, ale v 64bit karmic koala ubuntu to vyzerá takto:
          LD_PRELOAD=/usr/lib32/libv4l/v4l1compat.so skype
        • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 19.02.2010 | 10:54
          Avatar blackee Ubuntu 9.10.,Win XP prof  Používateľ
          Skvele, bezi to :) Asi to chce pockat kým sa Skype spamäta a spravi konecne novu verziu pre Linux
    • Re: Webcam 20.02.2010 | 20:14
      peter   Návštevník
      ahoj som dalsi neznalec v pc a tak aj v ubuntu karmik 9.1 ,moj notas/asus F5RL a mam viac otazok 1nejde mi vobec kamera a neviem co dalej v ponuke som stiahol asi vsetko kde bolo napisane kamera a stale nic to su asi len programi ale ovladace nie( tak vas poprosim na navigaciu co kam kade pre laika aby som pochopil a druha vec je ze nieco take ako team viewer pre ubuntu karmik 9.1 a dalsia otazka ako a kde viem vymazat alebo prepisat hesla pre zvazok klucou ked povodne som zabudol,mam znova cele ubuntu vymazat a potom znova nainstalovat,alebo staci ked ho vycistim do stavu ked bol nainstalovany,alebo je nejaka moznost cez nejaky prikaz zvazku klucov???? moja mailovka ganyop@gmail.com
    • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 21.02.2010 | 14:47
      Avatar Peter Mint  Používateľ
      Tak na ten prikaz som narazil asi den predtym ako sa to objavilo tu (zeby telepatia?) Slape to v poriadku, neviete niekto ako by sa dal este upravit jas snimaneho obrazu? Vystup z kamery je skoro uplne tmavy a aby som telefonoval nerad by som sa oziaroval kilowattovou ziarovkou :-D
      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
      • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 22.02.2010 | 22:29
        Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
        zapni kameru v skype a v programe kopete v nastaveni webcameri si to nastav ako treba . myslim ze kedysi som pouzival aj KdeTV .nastavenia sa menia pre všetky programy. :)
        • Re: Webcam v Skype nejde inak ide OK 23.02.2010 | 09:00
          Avatar Peter Mint  Používateľ
          Princip suhlasi- v kopete sa video automatikou upravi, no zmeny pre Skype sa neaplikuju, este hladam ako to oklamat.
          Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)