Arch Linux uzivatelia...

Sekcia: Komunita 09.01.2010 | 22:36
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
Caute vopred sa OSPRAVEDLNUJEM za to ak tato trema nieje vhodna ale chcel by som sa spytat uzivatelov arch linuxu aku verziu pouzivaju a ake graficke prostredie maju... dakujem :)
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 00:20
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      No, ehm, verzie Arch linuxu nejako no ehm neexistuju, existuju iba verzie instalatorov ( aby priebezne instalovane veci pri instalacii neboli az take zastarale .. ). Instaloval som z 2009.08 release.

      Ak chces, pockaj si na serial, ktory o Arch Linuxe chystam ... Vonku by mal byt do tyzdna ..

      A prostredie? Prostredie ja osobne preferujem to pre mna najlepsie - Awesome3

      Google ti hodi obrazky, popr. ak si lenivy, par peknych som ti vybral :
      http://tuxtraining.com/wp-content/uploads/2009/05/awesome.png
      http://farm4.static.flickr.com/3576/3791960964_a8bafe41bc_o.png
      http://freduardo.files.wordpress.com/2008/11/awesomeblue.png
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 01:22
        Kyso   Návštevník
        Dalsi clanok o archu? Tych uz je! Nieco ine by nebolo? Nie take co je uz vsade a najme na ceskych.

        Ale tak aspon nieco aby som nebol ufrflany.
      • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 10:24
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        tymi verziami som myslel ci 32 alebo 64 bit verziu...

        a ja uz mam s archom svoje skusenosti :)... to prostredie awesome nepoznam ale je celkop pekneeee... ja rozmyslam o prostredi KDE aj ked som doteraz bol silny fanusik GNOME ale to mi pride az moc jednoduche...
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 14:45
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          32bit.. KDE neodporucam, ak sa ti zda GNOME jednoduche, pozri si : http://www.youtube.com/watch?v=bRL-Qtefy68&feature=related
          Inak ja som sa minimalistickych prostredi typu awesome3, fluxbox, openbox, icewm, a pod. bal.. ale zistil som ze su tak isto a dokonca niektore ovela viac vyuzitelnejsie ako obrovitanske GNOME / KDE ... Ja osobne preferujem teda jednoduche prostredia, nakolko zlozite a prepchate efektami mi pridu nevyuzitelne, potrebujem rychlo pracovat , nie pol minuty cakat kym mi prebehne nejaky efekt..
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 19:30
            tommino   Návštevník
            a ako to je s progmamami ??? idu gtk a qt aplikacie ako napr v gnome?
            • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 19:56
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Hej.. Ved Gtk+ a Qt su len graficke kniznice ktore ten program vyuziva.. V akomkolvek prostredi spustis programy kodene v qt aj gtk .. ci uz vo fluxboxe amarok alebo v awesome3 konqueror, to je uplne jedno.. ide to normalne.. Len je potom vacsia zataz na RAM ( nakolko musis nacitat par stoviek mb kniznic navyse.. ) ale to uz je vedlajsie. Ja pouzivam zasadne gtk programy a som s nimi spokojny.
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Arch Linux uzivatelia... 12.01.2010 | 15:51
                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                mne sa nepaci plan GNOME... podla mna je ten shell 3.0 hnusny


                dal som si KDE a po prelinkovani mi yabera chod szstemu okolo 250 MB ram.
                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                • Re: Arch Linux uzivatelia... 12.01.2010 | 21:50
                  Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
                  ani mne sa nepaci ;) co sledujem tak dost vela veci sa meni k horsiemu...KDE3 som miloval no KDE4 je hroznee :(
                  ked GNOME prejde na shell zas to bude neco podobneho ako vsetky tie nove nechutne prostredia: KDE4, Moblin, NetbookRemixy,...
                  nastastie GNOME celkom dobre dokaze nahradit Xfce :)

                  P.S. na Archu pouzivam OpenBOX :-)
    • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 10:07
      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
      icewm :)
      a kedze nemam KDE kniznice (instaluje sa s tym kopec bordelu co bezi na pozadi ako daemon sluzby), pouzivam nasledovny soft:

      xmms (audacious)
      double-cmd (namiesto krusader - treba sa pohrat a nastavit ho)
      guake (yakuake)
      gkrellm
      rox-filer (file manager - treba sa pohrat a nastavit ho)
      gtkam (digikam)
      pidgin (icq,jabber,facebook,msn)
      evince (kpdf)
      openoffice
      inkscape
      firefox, opera
      thunderbird (mail)
      twinkle (voip)
      djplay (iba testujem, treba jack audio)
      htop (konzolovy process manager)
      mc (konzolovy commander)

      icewm sa da velmi pekne nastavit vratane pozadia na plochu, kompletnej upravy start menu, klavesove skratky (nepouzivam), specialne ntbk klavesy, lista...

      jedine co mi chyba je kolourpaint pretoze gpaint nedokaze nic a mozno este daco ako smbclient :(

      inak som maximalne spokojny :)
      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
      • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 10:12
        Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
        este som zabudol:

        alsamixer (ovladanie zvuku)
        geany (textovy editor s tabmi)
        lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
    • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 13:15
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      verzia: x86_64(aj ked koli wine a podobne drzim v systeme aj 32 bit kniznice)
      prostredie: kdemod 4.3.4(jemne modnute kde z chakra projektu)
      programy: drzim sa najnovsieho stable pokial to je mozne
      :(){ :|:& };:
    • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 16:20
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Používam 32bit pretože procesor mi iné nedovolí. Grafické prostredie GNOME.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 19:32
        tommino   Návštevník
        neviete mi poradit preco mi nejde klavesnica a mys??? nainstaloval som xf86-input-synaptics a nic...
        • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 19:58
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          /etc/rc.d/hal start
          /etc/rc.d/dbus start

          resp. uprav si /etc/rc.conf a do DAEMONS ( uplne posledny riadok konfiguraku ) pridaj hal a dbus ( popr. aj fam ) , uloz a rebootuj
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 20:12
            tomino   Návštevník
            jasneeee na to som zabudol dakujem ti :))
            • Re: Arch Linux uzivatelia... 10.01.2010 | 22:35
              Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
              64 bit a KDE, GNOME, alebo XFCE4, podľa nálady...
              It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
              • Re: Arch Linux uzivatelia... 11.01.2010 | 16:58
                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                no zaujimave :)).... a to akoze pouzivas trialboot? :D
                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                • Re: Arch Linux uzivatelia... 11.01.2010 | 17:02
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  ja si myslimm ze len pri prihlaseni zvoli ake prostredie chce pouzivat

                  ja som raz davnom mal zo 7 tych prostredi, hladal som to spravne pre mna → GNOME + openbox momentalne ale LXDE a iceWM su dalsimi kandidatmi
                  bolo to v case ked som pouzival arch ale na notebook som si nenasiel cas ho nainstaloat (teda nastavit) tak mam buntu
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • Re: Arch Linux uzivatelia... 12.01.2010 | 14:33
                    Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                    tak tak... ako napísal kolega, tak pri prihlásení si vyberiem ktoré prostredie sa pustí a pravda, používam "trialboot" .-D
                    It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
                    • Re: Arch Linux uzivatelia... 12.01.2010 | 15:53
                      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                      yaujimave mne bz sa nechcelo stare restartovat pc abz som nabehol do toho vhodneho prostredia...

                      paci sa mi ye linux je schopnz mat viac grafickzch prostredi a pri prihlasovani si vyberieme vhodne.,..
                      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                      • Re: Arch Linux uzivatelia... 12.01.2010 | 16:31
                        Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                        Veď ani nemusíš. Stačí keď sa odhlásiš a znova prihlásiš.
                        Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                        • Re: Arch Linux uzivatelia... 12.01.2010 | 17:59
                          Avatar klayman Archlinux,Ubuntu,WinXP  Používateľ
                          V podstate default je KDE4. XFCE4 je pre prípad že potrebujem odľahčiť a zrýchliť komp a GNOME je len do počtu :-)
                          It is story... story about good (Linux)... story about bad (Bill, Steve...)... It is true story...
          • Re: Arch Linux uzivatelia... 15.03.2010 | 09:48
            Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
    • Re: Arch Linux uzivatelia... 12.01.2010 | 21:06
      Avatar fierce arch, bsd  Používateľ
      pouzivam 32 bit a vyhovuje mi najviac xfce
      # \(- <br/> 456654 - linux registered user
    • Re: Arch Linux uzivatelia... 04.02.2010 | 20:22
      janko   Návštevník
      Arch + 32Bit + KDE = plna spokojnost
    • Re: Arch Linux uzivatelia... 06.03.2010 | 12:46
      Avatar Stevo Arch linux  Používateľ
      32bit arch linux, ako wm mam openbox, panel tint2 a vedla neho ipager. Nalavo mi bezi gkrellm.
      Zatial si neviem vybrat nejaky panel na spustanie najcastejsie pouzivanych programov. Momentalne mam cario-dock no nefunguje ako by som chcel uplne.. A je tiez dost velky
      • Re: Arch Linux uzivatelia... 07.03.2010 | 15:56
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        mne sa po cairo docku celkom zapacil AWM (avant window manager - alebo tak nejak)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Arch Linux uzivatelia... 07.03.2010 | 16:14
          Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
          napodobne, aj ja mam Avant Window Manager, zatial spokojnost ;-)
          Slackware
          • Re: Arch Linux uzivatelia... 15.03.2010 | 09:47
            Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
            po dvoch rokoch s 32bit archom prechadzam na 64bit. Takze od vcera 64bit + gnome + gdm, ale dnes davam LXDE.

            Miesto AWN pouzivam simdock. AWN tusin vyzaduje Compiz co mi pride zbytocne.
            conky na ploche,
            hudba cez xmms,
            video cez xine alebol vlc,
            pidgin


            • Re: Arch Linux uzivatelia... 15.03.2010 | 16:49
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              dik za fain tip ... nainstaloval som si SimDock, akurat mam taky problemik, ze ked mam napr. prehliadac maximalizovany na celu obrazovku, simdock si automaticky ukroji spodnu cast ...

              Toto mam na mysli:
              http://img688.imageshack.us/img688/5056/simdock.png
              Da sa to nejak nastavit aby to nerobilo? V nastaveniach som nenasiel taku moznost ...

              Okrem toho AWN potrebuje kompozitný manazer a tiez som si nechcel davat Compiz tak som volil alternativu, taky odlahceny ::: xcompmgr sa to vola ...
              Slackware
              • Re: Arch Linux uzivatelia... 15.03.2010 | 20:05
                Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                aj mne to ten simdock robi, neviem to nastavit. ani skryvat sa nanestastie neda. xcompmgr som tiez nasiel na arch wiki ako alternativu k compizu.
                • Re: Arch Linux uzivatelia... 15.03.2010 | 20:35
                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                  skoda no, tak sa vraciam spat k AWN, vadi mi to odrezanie okna ... 8(
                  Slackware
            • Re: Arch Linux uzivatelia... 15.03.2010 | 21:04
              Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
              AWN bezi aj pod odlahcenym kompozitnym manazerom Xcompmgr ;)
    • Re: Arch Linux uzivatelia... 15.03.2010 | 15:33
      Avatar lazzio F16  Používateľ
      32bit
      xfce
      firefox/pidgin/xmms/smplayer/gimp/gthumb/krusader/tilda/
      $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen