pripojenie hdd cez usb

Sekcia: Hardware a Drivery 13.01.2010 | 20:39
Avatar 1000mb   Používateľ
zdaravím, mám tuto vecicku http://www.gembird.nl/default.aspx?ref=AUSI01&op=products&op2=item&id=4178
a potreboval by som cez ten kabel pripojit disk, mam ubuntu 9.04 akým príkazom by som to pripojil?
    • Re: pripojenie hdd cez usb 13.01.2010 | 20:58
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mnooo ... klasika mount -t auto /dev/nejakydevice /cesta/k/adresaru
      • Re: pripojenie hdd cez usb 13.01.2010 | 21:10
        WlaSaTy   Návštevník
        mnooo ... ak je to potrebne pripajat. myslim ze by stacilo pichnut disk na ten kabel, potom pripojit USB koncovku do pocitaca s blUbuntu a ten disk sa objavi hadam aj sam na ploche ako ikonka.

        otazkou je ci ten disk nepotrebuje vecsie napajanie ako doda jeden USB port ked sa sam neobjavil, alebo ci je naformatovany, alebo ci bol korektne odpojeny ked sa tam neobjavil aj sam :)
        • Re: pripojenie hdd cez usb 13.01.2010 | 21:48
          Avatar 1000mb   Používateľ
          praveze ho nenaslo, napajanie pre ten disk bolo pri tom kabli sa to iba zapoji, disk bol pouzivany v inov pc na ktorom odisiel zdroj a potrebujem sa surne dostat k datam
          • Re: pripojenie hdd cez usb 13.01.2010 | 22:13
            WlaSaTy   Návštevník
            Ci ho naslo alebo nenaslo, tak to je uvedene vo vystupe prikazu dmesg. Ak tam mas pripojeny vadny NTFS disk z spadnuteho NT, tak tam bude asi napisale nieco ako "spusti kontrolu disku alebo to pripoj s parametrom force".