Kompilácia KDE - koľko to trvá?!

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.08.2005 | 21:42
Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
Zdravim, instalujem si Gentoo a dal som emerge kde-meta tj vsetky KDE aplikacie. Mam procesor Intel Celeron 1800Mhz, 128kB L2 cache. RAMku mam 512MB (2x 256, ziadny dual-channel, 233Mhz). Uz mi to kompiluje 16 hodin. Rad by som vase odhady. Postaci ked napisete Vas procesor a cas ktory vam to trvalo. Zajtra odchadzam na dovolenku a dufam ze sa to skompiluje dovtedy. Kompilujem to cez portage, pripojenie mam 512kbps.
    • Re: Kompilácia KDE - koľko to trvá?! 19.08.2005 | 18:39
      Jaroslav Šmíd   Návštevník
      Já celé KDE kompiloval (ne na gentoo) přes konstruct asi jeden den na Athlonu XP 1600+.
      • Re: Re: Kompilácia KDE - koľko to trvá?! 19.08.2005 | 21:26
        Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
        dakujem, konecne niekto napisal. Mate nizsiu frekvenciu ale procesory AMD nemozno s intelom porovnavat (toboz nie moj crep celeron), takze Vas procesor je vykonnejsi. O chvilu to bude 24hod co kompilujem :-(
        • Re: Re: Re: Kompilácia KDE - koľko to trvá?! 19.08.2005 | 21:34
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          hmm... ja som kompiloval: kdebase kdeadmin kdenetwork kdeartwork kdepim v Gentoo cca 6-7hodin(Atlhon XP 1500+, 768MB Ram)
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Kompilácia KDE - koľko to trvá?! 19.08.2005 | 21:42
            Avatar KvoCo SuSe, Gentoo  Používateľ
            Tomáš ale ja som dával kde-meta, takze to bude dlhsie, hlavny problem ze to kompilujem na neskutocne shitnom Inteli. Intely su cerepy. Buduci tyzden to budem davat na AMD Turion64 :-))). Diky za skusenost.