nastavenie siete

Sekcia: Konfigurácia 29.01.2010 | 18:37
Avatar Miro Ubuntu   Používateľ
ahojte, pls poradte mi co vsetko mi treba nastavit aby mi fungoval internet?? Som pripojeny cez wifi na router. Mam open suse 11.2 Skusal som uz hadam vsetko no stale mi nejde internet.
    • Re: nastavenie siete 29.01.2010 | 18:56
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      router mas svoj? pripojeny napriklad cez T-com? wifi ma aku IP pridelenu? suhlasi s rozsahom IP, ktore ma router?
      • Re: nastavenie siete 29.01.2010 | 19:00
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        ale najprv ako si na tom s wifi kartou.. akú máš a či máš ovládače..
        aká je zistíš ak do terminalu napišeš príkaz lspci -to ti vypíše všetky zariadenia
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
        • Re: nastavenie siete 29.01.2010 | 19:34
          johny.x.x.x.7   Návštevník
          no sietovu kartu mi naslo AR8121/AR8113 PCI-E
          AR9285 Wireless Network Adapter

          pouzil som prikaz ako si napisal
          • Re: nastavenie siete 29.01.2010 | 19:49
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            Už je to dávno, čo som videl suse, ale .. aké máš prostredie KDE alebo Gnome? Vpravo dole máš ikonky so sieťou, (dva monitory) a tam ked klikneš, tak ľavé tlač. ti ukáže priamo možnosti pripojenia na konkretnu wifi sieť (môžeš ich mať v dosahu viac) a na tu sa pripoj, alebo pravym tlač. si nájdi iné možnosti, ak nájdeš, urob ping na router.
            a ak máš možnosť pripojiť sa káblom, tak sa pripoj a ak tvoja karta potrebuje ovládač, tak si ho stiahne z webu.
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: nastavenie siete 29.01.2010 | 19:54
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
              na stranke suse si už hľadal ?
              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: nastavenie siete 30.01.2010 | 23:02
              Johny.x.x.x.7   Návštevník
              mam kde a ikonku dole vpravo nemam. ked nastavujem siet tam mi najde aj wifi co mam doma no ked mam ok tak stale som bez signalu a net nejde
      • Re: nastavenie siete 29.01.2010 | 19:18
        johny.x.x.x.7   Návštevník
        router je moj nastavil som si ho vo windows-se
        • Re: nastavenie siete 29.01.2010 | 19:22
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          ... a odpoveď na moju otazku? Dnes si si dal linux a niečo nejde ? Vpravo hore je vyhľadávanie, to si už použil ? Nájdeš tam veľa podobných problémov, len treba čítať.
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: nastavenie siete 30.01.2010 | 23:04
            johny.x.x.x.7   Návštevník
            predtym som pouzival opensuse 10.3 a tam som to nastavil do 2 minut no 11.2 uz neviem preco to nechce ist
            • Re: nastavenie siete 30.01.2010 | 23:15
              Johny.x.x.x.7   Návštevník
              no trochu som sa v tom este pohral a uz mi funguje ked sa pripojim kablom. este vyskusam cez router v praci.