Extrakcia zvuku z mp4 v Linuxe

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2010 | 14:14
Martin   Návštevník
Viete niekto o spôsobe ako vytiahnuť zvukovú stopu z videa vo formáte mp4? Z FLV to nie je problém príkazom "mplayer -dumpaudio input.flv", ale pre mp4 som nič podobné nenašiel.

Zatiaľ síce používam convertmp4tomp3 cez Wine, ale rád by som mal aj niečo čisto linuxové.

Poradí niekto?
    • Re: Extrakcia zvuku z mp4 v Linuxe 08.02.2010 | 14:52
      Avatar yurashek linux mint, suse 11.4, XP  Používateľ
      skus avidemux, ale nie som si istý na 100%
    • Re: Extrakcia zvuku z mp4 v Linuxe 08.02.2010 | 22:51
      Avatar rhn   Používateľ
      mplayer -vo null -ao pcm:file=test.wav inputfile
      • Re: Extrakcia zvuku z mp4 v Linuxe 10.02.2010 | 11:37
        Martin   Návštevník
        Ďakujem za snahu pomôcť, vyskúšal som, ale nepodarilo sa mi zistiť, či to funguje, lebo keď v terminále prebehli všetky operácie, tak sa mi nepodarilo zistiť, v ktorom adresári by mal byť výstup a či ten výstup vôbec vznikol. Pri iných programoch bez GUI som výstup mal vždy v tom adresári, do ktorého som sa presunul cez cd /....
    • Re: Extrakcia zvuku z mp4 v Linuxe 10.02.2010 | 11:49
      Avatar atheros Ubuntu 10.10  Používateľ
      No tak ja používam WinFF, je to dobry program pre konverziu či videa alebo hudby a dokaže vytiahnuť z hociakeho videa, ktore podporuje, zvuk a to do fromatu mp3. Tento program je čisto pre linux a mal by byť v repozitaroch, je tu však mali háčik a to že budeš musieť nainštalovať ešte jeden kódek aby ti dokazalo konvertovať na mp3. viac info ziskaš na winff.org je tam aj navod ako ho nainštalovať ak ho nemaš v repozitaroch a aj ohladom toho kódeku ako ho nainštalovať.
    • Re: Extrakcia zvuku z mp4 v Linuxe 10.02.2010 | 11:59
      Avatar rhn   Používateľ
      Ak to neide v mplayeri - bolo by dobre skontrolovat aktualnost kodekov http://www.mplayerhq.hu
    • Re: Extrakcia zvuku z mp4 v Linuxe 10.02.2010 | 12:00
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      Jednoznacne MobileMediaConverter. Funguje paradne pod linuxom (aj pod inymi platformami) a zvlada konverzie medzi viacerymi typmi suborov, dokaze tahat videa z youtube a tiez, co je zrejme dolezite pre teba, dokaze extrahovat zvuk: staci dat konvertovat mp4 video na mp3. Nemas za co:)