Ubuntu či Kubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.02.2010 | 12:44
Avatar Michal Valovič Ubuntu 11.04  Používateľ
Zdravim , mam nainstalovany Ubuntu 10.04 a nejde mi tam zvuk vsetko naslo vsetko fachci len nic neni pocut.

Tak zvazujem reinstall na verziu Ubuntu 9.10 alebo Kubuntu 9.10.. Co je podla vas lepsie ? Ubuntu ci Kubuntu ?
V tomto príspevku nenájdeš vírus, lebo nepoužívam WINDOWS ! :)
    • Re: Ubuntu či Kubuntu 21.02.2010 | 12:47
      Radovan   Návštevník
      Kubuntu pouziva jadro KDE a Ubuntu pouziva GNOME, ktore je menej narocne na HW. Ak chces HW kompatibilitu skus PCLinuxOS GNOME alebo KDE. Zacni s GNOME, kedze aj teraz mas Ubuntu s GNOME.
    • Re: Ubuntu či Kubuntu 21.02.2010 | 12:59
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      Ja len podotknem, ze KDE a GNOME nie su jadra ale dysplay/window manazeri, rozdiel je v podstate len vo vzhlade, ja osobne pouzivam Gnome s openboxom v ubuntu 9.10, vrelo odporucam...
      #! /usr/bin/env python
      • Re: Ubuntu či Kubuntu 21.02.2010 | 13:02
        Avatar Michal Valovič Ubuntu 11.04  Používateľ
        Mne sa na Gnome nepaci ze ta lista je hore, .. Zda sa mi ze KDE je viac efektovejsie a vzhladovo krajsie. Notebook mam celkom dobry cize s HW neni problem. mam
        MSI ex620
        V tomto príspevku nenájdeš vírus, lebo nepoužívam WINDOWS ! :)
        • Re: Ubuntu či Kubuntu 21.02.2010 | 14:01
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          najmensi problem tu hornu listu presunut dole (alebo trebars aj nabok) ci odstranit a veci z nej hodit na spodnu listu

          no mne naopak horna lista vyhovuje najma na notebooku lebo je prirodzenejsie (pre krk) sa pozriet na hodiny a system try na vrch monitora ako sklanat hlavu a oci dole. dolnu listu mam skrytu a vytahujem ju len ked potrebujem mat prehlad vo vela otvorenych oknach
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Ubuntu či Kubuntu 21.02.2010 | 17:40
            Avatar omdzor #!  Používateľ
            Moja rec, neviem si uz ani predstavit zivot bez hornaj listy a pekneho prehladu okien na spodnej... V zaciatkoch mojej prace s linuxom som bol nadseny z KDE, z jeho efektov, vsetkych tych peknych featuriek a postupom casu mam coraz spartanskejsi pristup, uz len pohodlnost mi brani v tom prejst na nieco ako flluxbox=)
            #! /usr/bin/env python
            • Re: Ubuntu či Kubuntu 21.02.2010 | 22:03
              Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
              aj ja mam listu hore a je vo fluxboxe. :-D
              fluxko je hmmmm. gooooood!!!
              --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!
            • Re: Ubuntu či Kubuntu 22.02.2010 | 18:55
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              ja sobne radsej pouzivam openbox bez list ked sa snazim vyzdimat z baterie co najviac (napriklad ked si pisem poznamky na prednsakach) ale ralne to je par minut rozdiel takze posledne to uz ani nerobim
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Ubuntu či Kubuntu 22.02.2010 | 09:53
            Avatar Lubos ubuntu  Používateľ
            Tiez osobne mam radsej gnome. Ale myslim, ze je to len vec vkusu.
            a zaspal so svojim starym joystickom v ruke...
    • Re: Ubuntu či Kubuntu 23.02.2010 | 10:43
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Dlho som používal Ubuntu a teda Gnome vcelku som sním bol spokojný.
      Tento rok som skúsil Kubuntu, aby som sa naučil pracovať aj v tomto prostredí a sťažovať sa nemôžem. Ako tu už bolo písané KDE je efektnejšie.
      Akurát kamarát, keď ho videl chcel Kubuntu tiež (dovtedy stále používal Gnome). Žiaľ nepodarilo sa nám ho nainštalovať inštalácia spadla vždy pri nastavovaní hrdware asi sa mu nepáčila grafika.
      Tak sme nakoniec bez najmenších ťažkostí nainštalovali opäť Ubuntu.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: Ubuntu či Kubuntu 23.02.2010 | 12:02
        Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
        ja som bol dlho fanusikom KDEcka na starom kompe ( AMD duron 1600MHz 786MB RAM, ati radeon 9200 64MB) som ho pouzival az do verzie 3.5.10 .. potom ako nastupila 4ka sa uz nedalo ... komp nestacil ..asi koli tej efektnosti tak som presiel na gnome .. ale stale by som sa rad vratil ku KDEcku ... nemate niekto typy ako zrychlit/okresat kde v kubuntu alebo tak celkovo ho okresat .. povypinat plazmu, plazmoidy a ine serepeticky aby sa to podobalo cim viac na kde 3.5x
        Linux4ever frasier@jabbim.sk