Firewall pre Archlinux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.02.2010 | 10:12
tomino   Návštevník
Caute hladam daky dobry firewall pre archa. Skusal som uz dake len ziadny nesiel tak amo mal...

hladam daky front end-dácky... jednoduchy nieco ako gufw, alebo firestarter lenze gufw sa mi nikdy nechcel sam zapnut. musel som ho zakazdym pustit a firestarter som nerozbehal...

odporucite mi daky co pouzivate? dik
    • Re: Firewall pre Archlinux 26.02.2010 | 10:25
      myky   Návštevník
      pokial ten archlinux nepozivas ako server tak sa ti to podla mna velmi nevyplati a to z e sa ti nechcel sam zapnut stacilo ho len dat do /etc/rc.conf a hladaj tak niekde service aksadobra pamatam.... ale ak mas troska cas tak si popozeraj funkciu iptables a sprav si vlastny firewall..
    • Re: Firewall pre Archlinux 26.02.2010 | 17:09
      Dragon   Návštevník
      Neviem presne o com je gufw, ale firestarter sa mi tiez sam nezapina a vobec mi to neprekaza. Ved predsa ide len o klikatko na nastavenie, nie? Nastavim si, co potrebujem, zavriem klikatko a idem...
      • Re: Firewall pre Archlinux 27.02.2010 | 14:12
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        tiez mam ten pocit ze GUI firewally len zmenia nastvania iptables takze ich staci pustit raz, aj ked ja v tomto som laik
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Firewall pre Archlinux 27.02.2010 | 17:34
          yajohny   Návštevník
          tak tak, su to len klikatka, cez ktore nastavis iptables, nemusis to mat v systray pustene vkuse...
          • Re: Firewall pre Archlinux 28.02.2010 | 19:24
            TP   Návštevník
            Tusim ze firestarter je treba mat spusteny len ked handlujes cezen internet sharing, inak je v tray zbytocny.
            Aj tak ti odporucam pogooglit a najst si daky dobry thread na nastavenie iptables, ved firewall nenastavujes denne, nepotrebujes zbytocne komplikovane gui alebo ms2003like prostredie.
            • Re: Firewall pre Archlinux 01.03.2010 | 19:42
              Dragon   Návštevník
              Neviem o tom s Firestarterom, jedine ak by bolo treba sledovat nejaku komunikaciu, na to jedine, ale co sa tyka nastaveni myslim, ze nie...
    • Re: Firewall pre Archlinux 28.02.2010 | 20:14
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      mimochodom nemas moznost nastavit firewall priamo na routeri ??
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Firewall pre Archlinux 01.03.2010 | 19:43
        Dragon   Návštevník
        Nevieme, ci pouziva router...
        • Re: Firewall pre Archlinux 01.03.2010 | 20:52
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          sak peto sa pytam ci nema tu moznost :-D
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Firewall pre Archlinux 01.03.2010 | 22:45
        tomino   Návštevník
        nemam ani sajnu... :D... asi nie. :d

        som pripojeny cez jednu domenu- cez kamosov server , ktory priraduje dhcp ipcky do siete avsak ipcky su staticke a nie dynamicke takze von zo siete ide asi hlavna ipcka servera... myslim.
        • Re: Firewall pre Archlinux 02.03.2010 | 19:40
          Avatar greengold Archlinux  Používateľ
          ci su staticke alebo dynamicke neni v tomto pripade relevantne ,kazdopadne ide o privatne ip adresy,ktore preklada router pomocou NATu na rozsah pridelenych alebo paruje jednu verejnu-platenu-pridelenu providerom k portu dynamicky (: najlepsie to bude cez iptables,ked uz mas archlinux,tak sa uc ;)