Thunderbird - zdieľanie pošty medzi Win a Linux (dual-boot)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.03.2010 | 19:27
Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
Ahojte, chcem sa opýtať, či niekto nemá nejaké skúsenosti, chcem sa to opýtať skôr, ako si zmažem všetku poštu :-)

Mám nainštalovaný dual-boot - Windows 7 a Ubuntu 9.10
Vo Windowse používam Thunderbird a chcem sa opýtať, či by sa dala nejako v Ubuntu načítať databáza e-mailov z windowsáckej NTFS partície. Resp. takto, viem, ako by sa to dalo, v podstate v nastaveniach účtu v Thunderbirde stačí nastaviť cieľovú zložku priečinok na tej NTFS partícii. Zaujíma ma len, či s tým má niekto skúsenosti, či to funguje v poriadku, lebo nechcem si odmazať všetky e-maily len kvôli tomu, že skúšam takéto veci :-)


Vopred ďakujem za odpovede
    • Re: Thunderbird - zdieľanie pošty medzi Win a Linux (dual-boot) 03.03.2010 | 23:23
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      skúsenosti s tým nemám, ale určite si zálohuj profil v TB ;-)

      a daj vedieť, ak sa ti to podarí, lebo aj mňa by to zaujímalo
    • Re: Thunderbird - zdieľanie pošty medzi Win a Linux (dual-boot) 04.03.2010 | 10:27
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      Malo by to ist, len musis mount ntfs aj na zapis :), resp. pouzi IMAP na miesto POP :) potom uz je jedno akeho klienta pouzivas ;)
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: Thunderbird - zdieľanie pošty medzi Win a Linux (dual-boot) 04.03.2010 | 13:10
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Profil medzi linuxovou a windows verziou sa da bez problemov prenasat, resp. aspon pri verzii 2.0.X som to zvykol kopirovat oboma smermi a emaily isli bez problemov. Obcas robil problem nejaky add-on, ktoremu nesedela cesta k nejakym suborom, ale to boli podruzne problemy.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Thunderbird - zdieľanie pošty medzi Win a Linux (dual-boot) 04.03.2010 | 16:31
      Avatar ovi Ubuntu 9.10 "Karmic Koala"  Používateľ
      Nuž, funguje mi to... Keď už sme pri tom, tak neviete ako v Ubuntu môžem updatovať Thunderbird (firefox) na najnovšiu verziu? Pretože Thunderbird mám momentálne (nainštalovanú z repozitárov) nejakú dvojkovú verziu a keď chcem kliknúť na Check for updates, tak sa tam kliknúť nedá :-(
      • Re: Thunderbird - zdieľanie pošty medzi Win a Linux (dual-boot) 05.03.2010 | 13:57
        Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      • Re: Thunderbird - zdieľanie pošty medzi Win a Linux (dual-boot) 05.03.2010 | 22:25
        dash   Návštevník
        Zabudni na windowsovský spôsob chápania softvéru. V Linuxe sa neaktualizujú jednotlivé balíky ale celý systém - Ubuntu sa teda aktualizuje každých 6 mesiacov a vôbec sa nemusíš starať akú verziu softvéru máš. Samozrejme si môžeš softvér inštalovať/auktualizovať aj manuálne ale musíš počítať aj s tým, že takto inštalovaný softvér je v tvojej distribúcii cudzorodým prvkom a pri bezpečnostných aktualizáciách alebo pri prechode na vyššiu verziu distibúcie (upgrade) s tým môže byť problém.
    • Re: Thunderbird - zdieľanie pošty medzi Win a Linux (dual-boot) 05.03.2010 | 13:52
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      Ešte by som rozšíril túto otázku na RSS v TB. Profil je skopírovaný, maily nie je problém udržiavať v aktuálnom stave, ale ako na RSS? Dajme tomu, že v linuxe si prezriem RSSka, vymažem čo ma nezaujíma, ale to čo ma zaujíma si nechám. O 2 dni sa dostanem do windows a chcem si kuknúť RSSka, ale tu sa mi načítajú aj tie z pred 2 dní a vlastne všetky, ktoré som už čítal aj v linuxe. Dá sa to nejako ošetriť?