openSUSE 11.2

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.03.2010 | 19:31
Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
ahojte, mam este dva dotazy na vas ohladne openSUSE 11.2

nainstaloval som si Stellarium a po spusteni mi nepracuje spravne grafika: jednak mi polku oblohy vykresluje len pas v jednej farbe a jednak, ak si v menu otvorim nejake nove okno s podrobnejsim setupom mi ho zle vykresli, vid tento obrazok a
druha otazka sa tyka toho, ze som zistil, ze po tom co som si zhodil window$ 7 a dal openSuse ked otvorim nejaky program, tak velmi dlho komp pracuje nez sa program otvori- napr aj ked si otvorim obycajnu Mozillu, dakedy aj 10-15 sec mozno to niekde upravit,
dakujem,
lama ;)
    • Re: openSUSE 11.2 04.03.2010 | 19:59
      Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
      jaku mas grafiku, a mas proprietarny ale slobony ovladac na nu? k tej druhej otazke, robi to presne od vtedy co si zhodil ten win alebo od zaciatku instalacie opensuse?
      • Re: openSUSE 11.2 04.03.2010 | 20:09
        Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
        ahoj,
        neviem ci som to zistil spravne, ale co sa tyka display info: Vendor: Intel Corporation; Model: 965 GM; Driver: intel aky ovladac na to mam, netusim. zformatoval som HDDs win7, a nainstaloval z DVD komplet nove openSUSE 11.2, a to chybne zobrazovanie stellaria mi robi odvtedy co som si ho nainstaloval a prvykrat spustil
        • Re: openSUSE 11.2 04.03.2010 | 20:31
          Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
          to stou grafikov je predpokladam chybny ovladac, a kedze si ho neistalovat ,tak je to asi slobodny. preto by bolo vhodne tam dat proprietarny ,ale v tom ti nepomozem kedze s intelom som este nerobil, a ktomu pomalemu startovaniu, to stou mozillou je mozno aj normalne , lebo ked mas aj nejake doplnky tak sa to spomaluje. skus porovnat aj rychlost inych programov.
          • Re: openSUSE 11.2 04.03.2010 | 21:07
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Pokiaľ ja viem, tak intel iný ako slobodný ovládač nemá. A v poslednej dobe sú s ním problémy.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: openSUSE 11.2 04.03.2010 | 21:12
              Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
              mno to je "potesujuce", ako by som teda mohol tento problem odstranit?
              • Re: openSUSE 11.2 04.03.2010 | 21:18
                WlaSaTy   Návštevník
                Vyskusaj nejaky iny program co robi s 3d grafikou, Napriklad tux racer ze ci to v nom robi tiez. A skus vypnut (3d) graficke efekty.

                • Re: openSUSE 11.2 05.03.2010 | 16:02
                  Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
                  3d efekty som vypol, problemy v stellariu pretrvavaju... to znamena ze sa to nebude dat nejak odstranit? Intel je predsa dost velka firma, to linux nema na ten displej fakt ziadny driver?
                  • Re: openSUSE 11.2 06.03.2010 | 10:57
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Neviem ci som sa pytal ze ci to robi aj v inych programoch, ... Otazkou je totizto ci sa jedna o problem grafickeho ovladaca alebo len jedneho programu. Je dost mozne ze mas len malu graficku pamet pre pracu na tak velkom 3d. Ta karta je naozaj onboard?

                    Inak Intel mal dva Linuxove ovladace ktore sa spojili do jedneho. Teda ak vynechame i740.
                    • Re: openSUSE 11.2 15.03.2010 | 00:30
                      Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
                      v inych programoch mi to nerobi, teda pravdupovediac programy, ktore vyzaduju vacsie naroky na grafiku (okrem stellaria nepouzivam). Ale co som si vsimol je toto: zhodil som si (zasa ;) Linux a hodil tam s5 win7, no a stellarium (teda ta posledna verzia) mi pod win7 fungoval ale trhal...

                      myslis, ze stellarium ma velke 3d naroky? co myslis tym "onboard"? ..neviem, ci som to pochopil spravne, ale pouzivam notebook. chcem sa opat vratit k openSuse, len mi prekazaju take prkotiny ako je napriklad tato s tym stellariom, ked ho inak hodne vyuzivam (ale bohuzial na svojom kompe ked som to skusil, nejde)...

                      a napriklad mi tiez pod opensuse nejdu prehrad videa vo formate matroska...otazka k tomuto> musia sa v linuxe tiez nainstalovat (podobne ako vo win) kodeky na spravne prehravanie roznych video formatov (matroska, divx) alebo netreba? lebo pod vin ked pouzivam VLAN player ziadne kodeky nestahujem.
                      diky za odp.