Ako správne nastavit MakePKG???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2010 | 13:34
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
Caute v instalovani z ABS som novacik. doteraz som instaloval z repozitarov.

Chcel by som si prekompilovat cely system ale neviem spravne nastavit makepkg.conf. + ktorym prikazom sa daju vsetky balicky prekompilovat?

Neviete mi poradit? Mam intel core2duo, x86_64 ...
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: Ako správne nastavit MakePKG??? 10.03.2010 | 11:27
      jose   Návštevník
      preco si radsej nenahodis trebars gentoo?
      • Re: Ako správne nastavit MakePKG??? 10.03.2010 | 11:45
        tommino   Návštevník
        jedina a pre mna dost dolezita vec co mi prekaza na gento a zaroven ma aj obmedzuje je to, ze si vsetko nastavujes sam- sak formatujes disk, sam ho pripajas, vytvaras root adresar a tak. a to je pre mna asi ! trosku komplikovane pretoze neviem ci by som to s mojimi vedomostami dokazal. bohuzial, aj ked som sa snazil tak som pohorel na dakej veci. arch sa mi zda jednoduchy.... ale gentoo tiez neodsudzujem.
        • Re: Ako správne nastavit MakePKG??? 10.03.2010 | 12:38
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Pokiaľ sa budeš riadiť týmto (Česká verzia) Gentoo X86 Handbook pre inštaláciu a nastavenie systému nainštaluješ si systém za 2 dni bez predošlích znalostí ( jedna inštalácia jeden deň - po inštalácií zistíš čo ako funguje, zistíš kde si urobil chyby a čo ti tam chýba a v druhý deň si ten systém nainštaluješ už naostro ). Blíži sa piatok + víkend, tak si myslím, že by si to mohol skúsiť. Po nainštalovaní si tam vieš spustiť daemonov a procesy, ktoré ti bežia v Archu, a nič ako konzolové mountovanie pripojeneho USB kľúču ti nehrozí.. Gentoo je silná zbraň a myslím, že keď si skúsený Gentooista, si braný za linuxáka na vyššej úrovni.
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Ako správne nastavit MakePKG??? 10.03.2010 | 16:48
            tommino   Návštevník
            a ako je to s kompilovanim ? system sam zisti tu najlepsiu konfiguraciu alebo treba nieco rucne ? lebo co sa tyka kompilovania tak tam som fakt dako mimo. nechapem moc tomu. viem ze si tam prisposobit vlastne nastavenie a akoze sa potom "oseka" balik presne pre tvoj pc. ale co sa tyka flagov a neviem coho este to som mimo...
            • Re: Ako správne nastavit MakePKG??? 10.03.2010 | 16:57
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Balíky sa inštalujú za pomoci emerge ( tak isto ako pacman , apt , yum ... v iných distribúciach ) len s tým rozdielom že emerge ich kompiluje podľa buď na pevno stanovených flagov, alebo podľa flagov ktoré nastavíš špecificky pre tento balík.

              Viac o USE FLAGOCH na gentoo českej dokumentácii
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Ako správne nastavit MakePKG??? 10.03.2010 | 17:39
                tomino   Návštevník
                nieco ako toto som potreboval :) konecne tomu chapem :D.. dakujem
              • Re: Ako správne nastavit MakePKG??? 10.03.2010 | 18:05
                tommino   Návštevník
                dostal som sa vo virtualboxe zatial k rozdeleniu disku a mam hned maly problem. da sa pouzit ext4 filesystem? v manuale totiz nieje spominany...
                • Re: Ako správne nastavit MakePKG??? 10.03.2010 | 18:19
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Manuál je starý ;-) Niektoré veci môžeš použiť novšie.. Ale predovšetkým ide o to že ten handbook je stále použiteľný
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • aaa 10.03.2010 | 18:35
                    tominno   Návštevník
                    dalsi problem mam so stage.... absolutne to neviem stiahnut :D...
                    • Re: aaa 10.03.2010 | 18:44
                      tomino   Návštevník
                      super to som vyriesil :d... som ja ale sikovny :D