OOo prevod a spojenie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.03.2010 | 16:30
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
mam vacsie mnozstvo .odt dokumentov (poznamky) a chcem sa opytat ako by sa dali :
1. spojit do jedneho ldheho dokumentu (ctrl+c , ctrl+v neprichadza do uvahy - je ich dost vela)
2. ako ich hromadne konvertovat na .doc pripadne aspon .pdf

idelane by bolo keby to bola funkcia (pripadne plugin) OOo
velmi pekne dakujem za odpovede
Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: OOo prevod a spojenie 08.03.2010 | 09:02
      Peter2   Návštevník
      Da sa to urobit v OpenOffice.org. Otvor si subor ktoreho obsah by mal byt ako prvy, kurzor si nastav na koniec dokumentu, potom daj Vložiť → Súbor a vyber si súbor ktory chces pripojit. Po potvrdeni ti text tohoto druheho suboru pripoji pod text prveho. Nezabudni ale ten kurzor dat na koniec, nenechavaj ho na zaciatku alebo v strede dokumentu lebo by ti obsah druheho suboru pripojil do stredu alebo na zaciatok. A ked chces .pdf tak das Súbor → Export do .pdf. Ak chces .doc tak dat Ulozit ako .doc, ale za jeho kvalitu nerucim, vzhladom na proprietarnost formatu. Hlavne ak subory obsahuju obrazky, grafy, vzorce, cisla stran a celkovo zlozitejsie formatovanie.
      • Re: OOo prevod a spojenie 08.03.2010 | 10:56
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        neviem ci si si vsimol ze som napisal ze mam vacsie mnozstvo dokumentov, a teda nechcem kazdy jeden otvorit a dat ulozit ako lebo nemam tyzden cas na zmenu formatu :-D

        to vlozenie suboru je celkom dobra info ale tiez by ma skor zaujimalo ako ich spojit naraz 20 dokopy

        nema niekto aspon napad na nejaky skript ??

        BTW k tomu .doc formatu, v poslednom case(viac ako rok) som sa nestretol s nekompatibilitou alebo zmenenym formatovanim po ulozeni do .doc aj zlozito formatovane dokumenty vyzerali tak ako mali
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: OOo prevod a spojenie 08.03.2010 | 15:56
      dash   Návštevník