notebook a linux

Sekcia: Ostatné 08.03.2010 | 22:30
KomodoJoe   Návštevník
co myslite, aky je najvhodnejsi linux pre notebook?
    • Re: notebook a linux 08.03.2010 | 23:06
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ
      uplne jedno aky hlavne pozri aky hw tam mas :) a ci ma podporu
      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • Re: notebook a linux 09.03.2010 | 00:46
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      prakticky akakolvek distribucia robena na desktop sa da pouzivat aj na notebooku. ak teda mas nieco na stolnom pocitaci a si s tym spokojny, mozes si dat aj na notebook.
    • Re: notebook a linux 09.03.2010 | 08:02
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Myslím že HP, je to jeden zo "sponzorov " Linuxu a nebýva problém s ovládačmi, napr. od zabudovanej webky, alebo WIFI.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: notebook a linux 09.03.2010 | 08:06
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        Tak to som pos... otázka je naopak :) 7:00 ráno :) Hlavne napíš aký notebook, či je to pentium I. 100MHz, alebo nejaké dvojjadro, koľko pamäte.
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • Re: notebook a linux 09.03.2010 | 12:23
          myky   Návštevník
          notebooky mozno ale netbooky velmi hp nema v laske....
    • Re: notebook a linux 09.03.2010 | 19:42
      Avatar Andrej Eliáš Ubuntu 10.04, 9.04, 8.04  Používateľ
      Vela zalezi od hardveru - a potom od urovne pouzivatela. Ak si zaciatocnik, mozes skusit user-friendly distra ako fedora, mandriva alebo ubuntu. Ja osobne mam Ubuntu na Lenovo Thinkpad notebooku a bez jedineho problemu. Nefunguje mi len fingerprint reader, ale kedze je to uplna sprostost a nepouzival som ho ani pod windowsami, tak som v podstate aj rad - a ani som ho neskusal rozbehavat. Momentalne mam Ubuntu 10.04 alpha a bez jedineho problemu (predtym 9.04, 8.04... taktiez spolahlive a bez problemov). Predtym som mal Asus z rady A6km a nesla mi wifi, suspend, hibernacia atd... Kolega ma HP aj Asus (alebo acer? :) a spokojny nie je...
      wtf is wrong with this world...
      • Re: notebook a linux 09.03.2010 | 20:57
        dash   Návštevník
        No mne by sa zase dosť zišlo keby tú čítačku odtlačkov prstov na Thinkpadoch (147e:2016 - UPEK) už konečne rozbehali ;-)
        • Re: notebook a linux 09.03.2010 | 21:08
          WlaSaTy   Návštevník
          Rozbehali? Pozor na dostupnost a datumy balikov :)

          Ale, ne druhu stranu. Pravda je ze sa tiez divim ze napriklad take blUbuntu neda podporu takychto zariadeni "out of the box". Kolko je tomu, co sa chcelo pridat medzi enterprise verzie pod taktovkou IBM a ako by zrovna toto pomohlo pri zabezpecovani firemnych notebookov?
    • Re: notebook a linux 10.03.2010 | 10:30
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      'Dle libosti'.. Ja by som si určite na nový notebook ako bežný užívateľ ( nie programátor, nie sys admin .. ) nainštaloval ubuntu ( onedlho nám vydajú 10.04 na ktoré sa oplatí počkať - https://wiki.ubuntu.com/Brand ).

      Ja používam na notebooku Arch Linux, čím šetrím jeho výkon, využívam ho naplno a tým že nepoužívam zbytočnosti je aj o to rýchlejší. Pre Arch však je potrebné poznať systém, aby si vedel čo si môžeš, čo musíš a čo nemusíš nainštalovať..

      Ďalším faktorom je aj to, koľko za tým notebookom sedíš a koľko času chceš obetovať inštalácii OS naň. Zas, ak máš pár dní voľna a nemáš čo robiť - Arch Linux, ak chceš nainštalovať a používať - Ubuntu / Fedora / Mandriva ...

      Je to naozaj na tebe, a nakoľko si nenapísal žiadne špecifikácie tvojho problému - v podstate ani čo chceš, nemôžem ti viac pomôcť.

      Dúfam že sa rozhodneš správne a tvoja voľba ta neodradí od používania Linuxu.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people