Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0

Sekcia: Ostatné 11.03.2010 | 20:02
Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
Ahojte stiahol som si novy elive 2.0. Pred tym som si kupil elive 1.0 a teraz ak chcem instalovat 2.0 musim znovu platit? Neda sa nejako system upgradovat bez platenia ked uz mam zakupenu staru verziu? Posledna moznost je ze napisem ten clanok ale to sa mi fakt nechce naviac neviem dokonale po anglicky. Neviete ci sa Elive gem 1.0 neda nejako upgradovat na 2.0 pls help.
    • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 11.03.2010 | 20:35
      WlaSaTy   Návštevník
      Maju to napisane na stranke. Ano, pokial instalujes dalsiu stabilnu verziu, tak to bude stat cca tych 15$. To je tvoj pripad. Takze ak si spokojny s pracou autorov a cenis si ju, tak by malo byt tvojim zaujmom im zaplatit. Opensource neznamena vzdy zdarma.

      A ak Ti to za to nestoji, tak im mozes vytvorit konkurenciu alebo prejst na iny produkt.

      PS.: Nevzniklo nahodou Elive nahodou niekde tu v pohranici? Ja len ze som na prvy pohlad nenasiel ich lokalizovane stranky.
      • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 11.03.2010 | 21:09
        Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
        No mozno napisem clanok alebo si vystacim s liveCD uvidim ci budu spoplatnene aj dalsie verzie (bohvie kedy vyjdu) a uvidim podla toho a este ci bude spoplatneny upgrade z 2.0 na novsiu. Mne sa elive strasne paci a je aj strasne rychle. Zase ma ale malu komunitu a trochu inak sa ovlada je to menej user-friendly ale inak je to krasne no este uvidim.
      • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 11.03.2010 | 21:27
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        http://distrowatch.com/table.php?distribution=elive

        oficialne je z belgicka. a inak da sa stiahnut cez bittorent
        • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 11.03.2010 | 21:57
          WlaSaTy   Návštevník
          Jaj, ano. Splietol som si to s olive :-)

          • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 14.03.2010 | 19:40
            Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
            Rozhodol som sa ze napisem clanok o elive potom by mi mali poslat ten kod vsak? Usetrim peniaze a snad aj pomozem ludom ktory by to chceli vyskusat. Uz len problem je na aku stranku ho napisat. A myslite ze môze byt aj po slovensky?
            • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 14.03.2010 | 21:02
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Určite si myslím že to môže byť po slovensky. Napíš to tu a dostaneš aj honorár ( od 10 do 20 € ) - vľavo odkaz "hľadáme autorov" s tým rozdielom, že to neposielaj na uvedený kontakt ktorý tam je, ale na emdi@emdi.sk ( miroslav bendík je už nejak mimo tohto projektu )
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 14.03.2010 | 21:23
                Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                Honorár nepotrebujem rad to urobim aj zadarmo :) Len chcem aby to bolo kvalitné no keď budem mat cas tak napisem snad do konca mesiaca :)
                • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 14.03.2010 | 22:10
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Vďaka za celý linuxos.sk ! Dúfam že sa dočkáme :)
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 14.03.2010 | 22:14
                    Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                    No nevadi ze niesom ziadny profik? Ale snad clanok na opis distra zvladnem :)
                    • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 14.03.2010 | 22:44
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Každá pomoc dobrá ;-)
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 15.03.2010 | 20:42
                        Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                        To hej. Uz mam nejake napady napisem na ten mail ci taky clanok môze byt a ak ho odsuhlasia tak ho napisem.
                        • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 19.03.2010 | 20:35
                          Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                          Pisal som na mail emdi@emdi.sk no uz dost dlho nemam ziadnu odpoved takze neviem :(
                          • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 19.03.2010 | 20:55
                            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                            jejda, akurat som pozeral, kde vznikol problem ... dosli mi 3 maily, no odpovedal som len na dva (tvoj medzi nimi zial omylom nebol) ... vcera pri kontrole som isiel aj okolo tvojho so slovami "odpisane" ... ale ako vidim, nie, tak odpisujem teraz :) samozrejme mozes napisat, budeme radi, po obdrzani sa to budem snazit ASAP publikovat.
                            • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 21.03.2010 | 15:45
                              Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                              Inak obrazky mam poslat ako prilohu alebo to cela mam urobit trebars v openoffice?
                              • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 21.03.2010 | 16:37
                                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                                Podľa mňa v prílohe originály a v open office zakomponovať tie obrázky tiež do obsahu ( aby sa vedelo kam ich v článku na stránke umiestniť )
                                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                                • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 21.03.2010 | 17:40
                                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                  spravne. obrazky aj solo prosim.
                                  • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 21.03.2010 | 20:53
                                    Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                                    Ok ale asi sa oneskorim trochu do konca mesiaca neviem ci to bude.
                                    • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 28.03.2010 | 22:33
                                      Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                                      Napisal som to aj poslal dufam ze to pride lebo to ma dost velku prilohu (5,7 MB). Tak som zvedavy ci to bude mat uspech :)
                                      • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 29.03.2010 | 00:58
                                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                        prislo mi to, zajtra/pozajtra sa na to pozriem, lietam a teraz som ani nesledoval vyvoj noveho linuxOS.sk (naposledy ked som pozeral nas FlySpray, tak jadro systemu a zakladne veci mali status 80%) a nepodarilo sa zatial dokoncit ani zmenu vlastnickych/autorskych vztahov. dam ti vediet este.
                                        • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 29.03.2010 | 21:23
                                          Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                                          Dobre som zvedavy ci je ten clanok zrely na publikaciu.
                                          • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 05.04.2010 | 21:12
                                            Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                                            Ok clanok napisany a publikovany napisal som aj elive teamu a cakam na odpoved :)
                                            • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 05.04.2010 | 21:17
                                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                              keby mali problem s povodom autorstva, odkaz ich na koniec clanku, kde je napisane tvoje autorstvo popripade nech mi napisu ;)
                                              • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 05.04.2010 | 21:18
                                                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                                este doplnim, ze clanok som postol aj do vybrali.sme.sk , cize komu sa zapacil, moze zahlasovat ;)
                                                • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 05.04.2010 | 23:26
                                                  Avatar Oliver Roch Ubuntu, Debian, Elive, XP  Používateľ
                                                  Ja uz som zahlasoval :D
    • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 21.03.2010 | 18:20
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      co myslis. Vcera som si kupil chlieb a liter mlieka. Musim za ne platit aj dnes kedze boli vydane nove a predosle som skonuzmoval?
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: Musim znovu platit za elive 2.0 ked uz mam kupenu 1.0 31.03.2010 | 00:24
        hmm   Návštevník
        nemusis ;)