Eee PC 701

Sekcia: Aplikácie & Desktop 15.03.2010 | 23:35
Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
Viem, že sa už o tom čo - to popísalo, ale prešiel už nejaký čas a skúsenosti sa zbierajú....
Čo by ste mi poradili nainštalovať do netbooku Acer Eee 701.
Kamarát nevie o linuxoch nič, takže by to malo byť niečo jednoduché, blbovzdorné, aby ho neodradilo od tohto OS.
Privítal by som aj nejaké skúsenosti eéčkom.
Ďakujem
    • Re: Eee PC 701 15.03.2010 | 23:36
      Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
      pardon Asus Eee 701
      • Re: Eee PC 701 16.03.2010 | 11:04
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        tak potom ubuntueee ci vlastne teraz sa to uz vola EASY-PEASY,
        mozno ja UNR (ubutnu netbook remix)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Eee PC 701 16.03.2010 | 19:53
          Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
          dal som tam easy-pasy, vyzerá to celkom pekne a funkčne akurát nieje to kompletne v slovenčine. Ešte som objavil Eeemint. Neviete niekto či je to kompletne v slovenčine, teda či sa mi oplatí hrať s ďalšou inštaláciou?
          • Re: Eee PC 701 16.03.2010 | 20:02
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            každy linux je v slovenčine. Otvoriť synaptic napisať sk a nainštalovať čo je potrebné, ale ved pri inštalácii ste vyberali slovenčinu, či nie ? Potom ju treba iba prepnúť..
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
            • Re: Eee PC 701 16.03.2010 | 23:26
              Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
              vybral som slovenčinu, ale nie všetko je v slovenčine a následne keď som skúšal to dať do poriadku, zistil som, že že easyPeasy niektoré veci nejdú upraviť do slovenčiny. Skúsim ešte sa s tým pohrať...
              Klasické Ubuntu som skúšal ale zas eeečkove distrá sú prehľadnejšie na tom malom displeji.
              • Re: Eee PC 701 17.03.2010 | 17:49
                Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                No tak to bude iba tým, že máme menej lokalizovaných balíčkov, ako je to napr. v češtine, teda ak chceš viac v jazyku príbuzného tvojmu kmeňu, daj si češtinu a možno budeš mať viac šťastia, alebo začni prekladať, aby sa už daľší nemuseli sťažovať, že nič nie je preložené...
                skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                • Re: Eee PC 701 17.03.2010 | 17:55
                  Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                  ...ešte ma napadá, že si inštaloval vývojovú verziu a tam je toho ešte dosť nepreloženého..
                  skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                  • Re: Eee PC 701 19.03.2010 | 00:13
                    Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
                    nieje to vývojová verzia... skôr to bude tým, že nieje veľa pc, ktoré by používali túto verziiu ubuntu /easy peasy a špecifické balíky jednoducho nemajú slovenský preklad... hlavne že to ide stabilne a pozná to komplet hw
    • Re: Eee PC 701 21.03.2010 | 22:07
      Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
      a co tak skusit http://www.jolicloud.com/?