Rozlisenie v debiane 5.0.4

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.03.2010 | 19:19
Franta_brko   Návštevník
Zdravim,

mam problem zmenit rozlisenie v Debiane, najnovsia verzia 5.0.4.
s Debianom celkom zacinam, grafixku kartu mam intel GMA4500MHD, rozlisenie mam prednastavene 1024x768, ja potrebujem 1366x768. Neviem si dat rady, googlil som, prehladal som tu forum. Nasiel som vsade iba rady ohladom upravy suboru xorg.conf, skusal som to aj tak, v nstaveni ale nemam rozlisenie ziadne na vyber. po zadani prikazu xrandr tak isto maximalne rozlisenie 1024x768. Poprosim vas o nejaku radu, dakujem vopred.
    • Re: Rozlisenie v debiane 5.0.4 20.03.2010 | 19:35
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      mas nahodeny spravny ovladac na grafiku ?? neviem ako sa to robi pre intel grfiky ale ak si neinstaloval ovladac na grafiku skus nahodit najnvosi.
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Rozlisenie v debiane 5.0.4 20.03.2010 | 19:49
        Franta_brko   Návštevník
        Nie ziadny ovladac som nenahadzoval, kedze neviem vobec ako by som ho tam dal. Mam malo skusenosti s linuxom, raz som to aj skusal este na ubuntu, ale nepodarilo sa mi to. Jedine kde som bez problemov naistaloval ovladac na grafiku bolo na grafiku nVidia na ubuntu, ale tam to vsetko robi system za mna...
        • Re: Rozlisenie v debiane 5.0.4 20.03.2010 | 20:20
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          ja by som aj rad poradil ale vzivote som nemal PC s itel grafickou kartou, vsetky co som mal a mam su NVIDIA
          ale urcite aj tu na fore najes navod ako na to
          ak nie tak urcite poradi ujo google
          kukni sem INSTALACIA DEBIANU je tam cast video card a navod ako naisntalovat najnovsi ovladac

          BTW stabilna verzia debianu podla mna nie je najvhodnejsia pre desktop/notebook - kedze vacsina balikov je zastarala, podla mna skor testing alebo unstable mozno aj experimental (to skor nie)
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Rozlisenie v debiane 5.0.4 21.03.2010 | 10:26
            Franta_brko   Návštevník
            Vyriesene :), stacilo naistaovat ovladac pre grafiku podla toho navodu vysie. Teraz to slape perfektne...
            len este otazka trochu OT, preco nieje debian vhodnz pre desktop/laptop? Co som sa docital na roynzch forach uyivatelia si ho chvalia aj na normalnzch osobnzch pc, nie len ako distribucia pre servery..
            • Re: Rozlisenie v debiane 5.0.4 21.03.2010 | 12:12
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              samozrejme ja mam debian tiez na desktope ale nie STABLE - LENNY (to mylsim je 5.0.4)verziu
              vacsina tych uzivatelov pouziva TESTING - SQUEEZE alebo UNSTABLE - SIDa odvazlivci/testeri EXPERIMENTAL

              kedze v lennym su len 100% vyladene baliky, tak byvaju aj rok dva stare, co sa ta dotkne najme pri ovladacoch alebo napriklad pidgine (kvoli zmenam v protokoloch ktore pouziva sa musi menit aj pidgin)

              ja na desktope pouzivam testing (ani ten nie je zrovna najaktualnejsi) ale ten desktop je starsi
              na notebooku som mal distribuciu SIDUX (odvodenina od unstabele debianu) tam uz su uplne aktualne balicky (sa mi zda ze aj aktualnejsie kao v ubuntu)
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment