Sekanie systemu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.04.2010 | 00:21
Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
Zdravim Vsetkych,

Vie mi niekto vysvetlit toto :
http://www.ulozto.sk/4525161/wbfsmanager1.png

Len som si tak sledoval System Monitor a set-tam sa mi na moment objavilo nieco, co vidite na tom screenshote. Taktiez som zaznamenal chvlikove sekanie celeho systemu. Dufam, ze to nieje nejaky virus!?!?

Moc dakujem za odpovede.
Viem, že nič neviem.
    • Re: Sekanie systemu 12.04.2010 | 22:02
      WlaSaTy   Návštevník
      No, ta stranka pcha reklamu cez ten obrazok co mam prepisat do policka. Vcelku dobry server si vybral.

      Inak, skus pozriet vystup z htop spusteneho v terminali. Ak chces, tak si aj v nom pozri zobrazovanie kernel threadov.
      • Re: Sekanie systemu 13.04.2010 | 22:16
        Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
        Sry, za ten link na screenshot, ale nic ine ma v tom momente nenapadlo.

        Podla instrukcii, som spustil htop, ale neviem, co tam mam hladat. Bouhzial system mi seka nadalej a to napr. aj pri pisani tohto prispevku. A spozoroval som aj miestamy dlhsiu reakacnu dobu po chvilkovej necinnosti systemu. Na grafe vyuzitia procesora vidim "peaks", ktore su uplne neopodstatnene - nastanu aj ked je system v uplnej necinnosti.
        Zacinam z toho byt frustrovany, moja Mandriva mi doteraz frcala ako po masle a to uz je okolo roka. :(
        Este pre uplnost, nainstalovdal som si Virtual Box, ale on by nemal ovplyvnit vykon ak nieje spusteny.....nie?
        Tak sa mi zda, ze to zacalo po testovani LinuxMintu vo virtual boxe.
        Este som si vsimol, ze proces X mi sem tam zatazuje procesor okolo 30-40% a pritom nemusim pohnut ani mysou.

        Velmi by som ocenil nejaku pomoc.(niesom ziadny admin, len obyc. user) A vsetkym vopred dakujem.

        S pozdravom
        Viem, že nič neviem.
        • Re: Sekanie systemu 13.04.2010 | 22:51
          WlaSaTy   Návštevník
          Nebude to tym ze si si nenainstaloval ovladac na graficku kartu a niekde v nejakom vadnom prehliadaci procesov si nasiel vlakna systemu otore pre Teba (a v podani toho vadneho prehliadaca procesov aj pre mna) vyzeraju podozrivo?

          V htop staci stlacit vybrat nastavenie, ist sipkou na druhu polozku v lavom menu moznosti zobrazenia a vybrat zobrazenie vlakien systemu a vlakien uzivatelskych procesov. Presnejsie povedane zrusit zaskrtnutie nezobrazovania.


          PS.: ak sa chces preskenovat, kludne mozes.
          • Re: Sekanie systemu 14.04.2010 | 00:25
            Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
            Zdravim,

            Grafiku mam nainstalovanu uz dlhu dobu a nic som s tym nerobil. V htop som to urobil presne ako popisujes, a tam sa uz take "divne" procesy neobjavuju. Ale to "sekanie" je aj nadalej. Co podozrive mam hladat v htop.
            Sry, ale co myslis tym "ak sa chces preskenovat, kludne mozes"?
            Diki.
            Viem, že nič neviem.
            • Re: Sekanie systemu 14.04.2010 | 01:16
              WlaSaTy   Návštevník
              No, neviem v com si to hladal a ako si to mal nastavene. Zabudol si povedat nieco o tvojej masine,. Menovite o grafike (a ovladaci), diskoch, CPU, RAM (volnej a aj pouzitej). Pri starte a pri takomto blbnuti. Dost sa da najst napriklad aj vo vypise z dmesg.

              Inak, mne sa v zime smyka ked idem dole kopcom. Co mi poradis?
            • Re: Sekanie systemu 15.04.2010 | 22:51
              Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
              Takze, len pre uplnost, sekanie systemu prestalo po vypnuti widgetu "system monitor" a odinstalovani "gnash" aj s kniznicami, pravdu poviem, ze neviem, ktora s tychto dvoch veci pomohla ale tipoval by som gnash - sposobil velke problemy rozneho druhu pri strankach obsahujucich flash v Konquerore a aj Firefoxe.
              Viem, že nič neviem.